اعلاشویی فرش چیست

اعلاشویی فرش چیست


شستوشوی فرش از اقداماتی است که در طول سال، حداقل یک بار برای آن اقدام می­کنیم. در گذشته برخی از خانواده­ها برای شستوشوی فرش­های منزل، خود اقدام می­کردند. اما به مرور زمان و تغییر نحوه زندگی و گسترش زندگی آپارتمان­نشینی، دیگر شرایط و فضای کافی برای این کار از بین رفت. همزمان با تغییرات مذکور در نحوه زندگی، مراکز قالیشویی­ به وجود آمدند که تمامی خدمات شستوشوی فرش را از حمل نقل اولیه، مراحل شستشو و تحویل در درب منزل انجام می­دادند.

 اعلاشویی فرش نیز از همان روزهای اولیه ظهور قالیشویی­ها به فرهنگ شستوشوی فرش­ وارد شد. منظور از این نوع شستوشوی فرش همانطور که از نام آن پیدا است، شستوشوی بهتر و پیشرفته­تر فرش­ها، چه از لحاظ مواد به کار رفته در آن و چه از لحاظ دفعات شستوشو، است.

بنابراین شست­وشوی هر فرشی به دو روش معمولی و اعلاشویی انجام می­گیرد. در روش معمولی فرش یک بار شستوشو و سپس آبکشی می­شود.

اما در روش اعلاشویی پیش از شروع شستوشوی فرش مراحل گردگیری در قالیشویی خوشنام با استفاده از جدیدترین ماشین­آلات صورت می­گیرد. سپس شستوشوی فرش دوبار تکرار و مرحله آبکشی با مواد شوینده تگزا انجام می­­شود. استفاده از مواد شویند تگزا در مرحله آب­کشی اعلاشویی، علاوه بر تمیزی، عطر و بوی خوشایندی را نیز برای فرش شما به ارمغان می­آورد.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

مراحل اعلاشویی فرش

در مرحله اول که نوع فرش از لحاظ نوع بافت، دستباف یا ماشینی بودن، سن فرش و میزان کثیفی آن بررسی می­شود. سپس با انتخاب روش مناسب برای گردگیری آن مرحله پرزدایی و غبارروبی فرش انجام می­شود.

بعد از غبارروبی فرش، کارشناسان صنایع دستی فرش در قالیشویی خوشنام، به لکه برداری فرش می­پردازند. لکه­برداری فرش از مراحل حساس و کاملا تخصصی در فرایند شستوشوی فرش است. در این مرحله انتخاب مواد لکه بر و نحوه از بین لکه از روی فرش، با حفظ معیارهای تخصصی انجام می­شود تا هیچ آسیبی به فرش­ها وارد نیاید.

بعد از لکه­گیری، فرش به بخش شستوشو تحویل داده می­شود. فرش مانند انواع عادی قالیشویی شستوشو داده می­شود. با این تفاوت که مواد شوینده با کار رفته در شستوشوی آن از انواع مرغوب و نایاب در میان مواد شستوشوی فرش است. بعد از آبکشی نهایی فرش در بار اول شستوشو، بار دیگر مواد شوینده بر روی فرش اعمال می­شود و مراحل شستوشو با نرم­کننده­های مخصوص مجددا انجام و به اتمام می­رسد.  در اعلاشویی در صورت لزوم فرایند سفیید شویی فرش نیز انجام می­شود.

در مرحله نهایی اعلاشویی فرش، تار و پود فرش یا مواد مخصوص این کار براق می­شوند. همچنین خشک کردن فرش با دستگاه­های اتوپرس و خشک کردن فرش انجام می­شود.

اعلاشویی فرش چیست

قالیشویی خوشنام

خدمات قالی شویی در قالیشویی خوشنام، با رعایت موارد ایمنی، بهداشتی و اسلامی ارائه و رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی فرش­ها در ایام کرونا در مجموعه قالیشویی خوشنام با حساسیت بیشتری دنبال می شود. اعلایی شویی فرش یکی از خدمات ویژه قالیشویی خوشنام، برای مشتریان خاص این قالیشویی است.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان قالیشویی خوشنام در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *