برای جلوگیری از کثیفی ریشه و استحکام ریشه چه باید کرد؟

برای جلوگیری از کثیفی ریشه و استحکام ریشه چه باید کرد؟


جلوگیری از کثیفی ریشه نقش بسیار مهمی در زیبایی فرش و در حالت کلی زیبایی دکوراسیون منزل دارد. ریشه های فرش چون به رنگ روشن و اغلب سفید هستند کثیف شدن آنها خیلی زود نمایان می شود. در هر صورت اگر حداکثر مراقبت را نیز برای نریختن هر گونه ماده غذایی، رنگ و غیره بر روی ریشه کنید به مرور زمان ریشه های فرش زرد شده و جلوه زیبای روز اول خرید را که با رنگ سفید خودنمایی می کردند از دست می دهند.

راه حل برطرف کردن زردی ریشه های فرش چیست؟

برای برطرف کردن مشکل زردی ریشه های فرش می توانید محلولی از شامپوی فرش و آب گرم تهیه و یک دستمال سفید و تمیز را به آن آغشته نمایید. دستمال را بر روی تمام ریشه های فرش بکشید و این کار را تا تمیز و سفید شدن کامل ریشه ها انجام دهید. پس از سفید شدن ریشه ها تا خشک شدن کامل آنها صبر کنید. برای تسریع در روند خشک شدن می توانید در و پنجره ها را باز کنید. حال که ریشه ها را مثل روز اول شستشو و تمیز کردید برای جلوگیری از کثیفی ریشه ها من بعد باید چکار کنید؟

قالیشویی خوشنام تهران مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

راه حل برطرف کردن زردی ریشه های فرش چیست؟
راه حل برطرف کردن زردی ریشه های فرش چیست؟

راهکارهای جلوگیری از کثیفی ریشه فرش

برخی افراد به هنگام خرید فرش نو یا پس از شستشو و تمیز کردن فرش برای جلوگیری از کثیفی ریشه، ریشه های فرش را با چسب های پهن می پوشانند. این کار کاری بسیار اشتباه است زیرا:

– چسب باعث پوسیدگی ریشه فرش می شود.
– پس از کنده شدن آثار آن بر روی ریشه باقی و ریشه های فرش را کثیف می کند.
– به هنگام تعویض چسب احتمال کنده شدن و آسیب به ریشه فرش بسیار زیاد است.

پس حال که چسب زدن ریشه های فرش برای جلوگیری از کثیفی ریشه موثر نیست راهکار عملی دیگر چه می تواند باشد؟

جلوگیری از کثیفی ریشه و استحکام ریشه فرش با کاورهای ریشه ای چون جاجیم و …

علاوه بر راهکار سنتی و طبیعی تا زدن ریشه های فرش در زیر آن، برای تمیز نگه داشتن ریشه ها می توان یک راهکار موثرتر دیگر که همان استفاده از کاور ریشه فرش است را نیز به کار برد. البته در این مورد استفاده از کاورهای پلاستیکی که امکان عبور هوا به داخل ریشه های فرش با استفاده از آنها وجود ندارد به هیچ عنوان مورد توصیه نیست.
بهترین کاور که می توان سالها تمیزی و سلامت ریشه های فرش را تضمین کند استفاده از جاجیم است. برای دوخت کاور جاجیم (که مقاومت کافی را در عین زیبایی دارد) بر روی ریشه های فرش میتوانید از تخصص افراد هنرمند وارد در این زمینه استفاده کنید.
محافظت از ریشه فرش به نوعی با محافظت از کل فرش برابری می کند و ارزش هر فرش از روی ریشه های سالم و تمیز آن تعیین می شود. فرقی نمی کند فرش ماشینی باشد یا دستباف در هر صورت با نگاهی به جلوه ظاهری آن اولین بخش جالب توجه جایی جز ریشه های فرش نیست.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *