شستوشوی فرش دستباف در کرج

شستوشوی فرش دستباف در کرج


فرش دستباف از جمله مرغوب­ترین انواع فرش­های موجود در بازار جهانی و ایران است. بهترین فرش­های دستباف دنیا، با اسم ایران شناخته می­شوند. فرش دستباف قدمتی طولانی در خانه­های ایرانیان دارد و استادکاران ایرانی در زمینه بافت و پرداخت این نوع فرش تبحر ویژه­ای دارند.

یکی از ویژگی­های مهمی که باعث محبوبیت فرش دستباف ایرانی در سطح جهان شده است، مواد به کار رفته در بافت این نوع قالی­ها است. مرغوبیت و کیفیت این مواد باعث دوام و زیبایی فرش دستبافت شده است. یکی از مواد به کار رفته در تار و پود فرش دستباف ایرانی ، به ویژه در میان عشایر، پنبه و پشم است.

انواع فرش دستباف

از انواع فرش دستباف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

قالی تمام ابریشم :  در بافت و پرداخت این نوع قالی از جمله پرز و چله آن از نخ ابریشم مرغوب استفاده شده است.

گل ابریشم :   در دوره حاشیه‌ها و در نقش‌های فرش دستباف گل ابریشم به جای پرز پشمی ، از ابریشم استفاده می‌شود.

قالی کف ابریشم :  قالی دستباف کف ابریشم نوعی از فرش دستباف است که در زمینه آن به جای پشم از ابریشم استفاده می‌شود.

سوف : نوعی از فرش و قالی دستباف که زمینه آن از پود ضخیم و نازک تشکیل شده است و نقش و گل و بوته پرز دارد.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

شستوشوی فرش دستباف

شستوشوی فرش دستباف ، به دلیل پیچیدگی و تنوع مواد به کار رفته در آن، به نظر کارشناسی و کار حرفه­ای نیازمند است. گذشته از این مورد کمبود وقت و جا در زندگی امروزی کار شستوشوی خانگی این نوع فرش­ها را به کار دشوار و حتی غیرممکنی تبدیل کرده است. مجموعه­های حرفه­ای شستوشوی فرش، مانند مجموعه قالیشویی خوشنام کرج، به همین منظور تشکیل یافته­اند.

مراحل شستوشوی فرش در قالیشویی خوشنام کرج

  • غبارگیری از فرش

  اولین مرحله کار در قالیشویی خوشنام غبارگیری فرش دستباف با استفاده از تجهیزات مخصوص است. غبارگیری فرش با نظر کارشناسی متخصصین فرش در قالیشویی بانو، به دو صورت دستی و یا با کمک دستگاه­های مخصوص انجام می­شود.

  • شستوشو

بعد از انجام مرحله غبارگیری، شستشوی فرش یکی از اصلی‌ترین مراحل قالیشویی است که حساسیت بسیاری دارد. شستوشوی فرش دستباف و ابریشمی ملاحظات ویژه‌ای دارد و در صورتی که با مواد شوینده مرغوب شسته نشود؛ رنگ‌ها در آن با یکدیگر آمیخته می­شوند و فرش جلوه و زیبایی خود را از دست می­دهد.

  • آبکشی فرش

آبکشی فرش باید با فشار آب انجام ‌شود و بعد از آن نوبت به مرحله آبگیری می­رسد. تمامی فرایند خشک کردن فرش دستباف باید به گونه­ای انجام شود که همراه با خشک شدن تدریجی فرش، تمام نقاط آن همزمان و با سرعت یکسان خشک شوند.

شستوشوی فرش دستباف در کرج

قالیشویی خوشنام کرج

قالیشویی خوشنام کرج با افتخار همراهی هم استانی­های کرجی، آماده خدمات رسانی در تمامی زمینه­های شستوشو، ترمیم فرش، مبل شویی و سایر خدمات در تمامی نقاط البرز است.  برای شستوشوی انواع فرش دستباف و یا ماشینی می­توانید به صورت آنلاین سفارش خود را در وب سایت قالیشویی خوشنام ثبت و یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *