پاک کردن لکه چایی از روی فرش

پاک کردن لکه چایی از روی فرش


پاک کردن لکه چایی از روی فرش یکی از مواردی است که در بسیاری موارد به آن نیاز پیدا می‌شود. دلیل این موضوع مصرف زیاد چای و وجود فرش در اکثر نقاط منازل ایرانی است. به همین دلیل لازم است از شیوه و راه حل این مشکل با خبر بوده و در صورت لزوم آن را به کار ببندیم.

در این مطلب ضمن بررسی این موضوع به موارد زیر نیز خواهیم پرداخت:

  • چگونه لکه‌های چایی را بدون آسیب رساندن به الیاف فرش پاک کنیم؟
  • آیا لکه سمج چای را هم می‌توان از روی فرش پاک کرد؟

با ما در مطالعه این نوشتار همراه شوید.

روش‌های موفق پاک کردن لکه چای از روی فرش!

همه ما فرش‌هایی در منازل خود داریم. چه فرش ساده باشد و چه نقش‌دار، ریختن چای روی آن تاثیر نامطلوبی دارد و لکه‌ای ایجاد می‌کند که به هیچ عنوان خوشایند نیست!

برای کسانی که بچه‌های کوچک در خانه دارند، این اتفاق بیشتر ممکن است رخ دهد.

چاره کار در دانستن راه‌های پاک کردن لکه چایی است که چندان مشکل یا غیر ممکن هم نیستند.

در ادامه این مطلب به بررسی و بیان راه‌هایی می‌پردازیم که این نوع لکه را به‌طور اصولی و بدون آسیب به فرش انجام می‌دهند.

با ما همراه بمانید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

اگر چای روی فرش بریزد… چه کنیم؟

شاید شنیدن این که آرامش خود را حفظ کنید برای خانم‌ خانه‌داری که بابت لکه چای روی فرش خود نگران است قدری نامطبوع باشد! اما با این کار بهتر خواهید توانست مشکل را حل کنید.

بهتر است در مورد انواع لکه از جمله پاک کردن لکه چایی سرعت عمل داشته باشیم. با این کار هم لکه عمقی نمی‌شود و هم تاثیر پاک کننده‌ها بر روی آن بیشتر خواهد بود.

پس سریع دست به کار شده و پیش از هر مورد دیگری با یک پارچه مرطوب، تاحد امکان از چای روی فرش جمع کنید. سپس با ریختن مقداری آب روی همان نقطه چای باقیمانده را کاملا رقیق کنید.

توجه داشته باشید که پارچه حتما سفید و تمیز باشد. حالا نوبت به استفاده از انواع رفع کننده لکه است.

در این مورد گزینه‌های مختلفی در اختیار شماست که ما ۴ مورد از آنها را مرور می‌کنیم.

  • ترکیب سرکه سفید با دو برابر آب ولرم برای اسپری کردن مستقیم روی لکه چای، برای از بین بردن رنگ آن اولین پیشنهاد ما برای شماست. سپس می‌توانید با یک پارچه تمیز و سفید روی این بخش از فرش مالیده و لکه را کاملا محو کنید.
  • گزینه دوم استفاده از پارچه مرطوب آغشته به جوش شیرین بر روی لکه و تکرار این کار تا پاک شدن نهایی لکه است.
  • استفاده از نمک راه حل سوم برای پاک کردن لکه چایی از روی فرش است. در این روش ابتدا مقدار زیادی نمک را به‌طور مستقیم روی لکه چای ریخته و پس از جذب چای و تاثیر نمک روی آن، پس از کمی صبر مقداری سودا نیز روی این مخلوط اسپری نمایید. اکنون کافی است با یک دستمال سفید و تمیز محل را مالش دهید تا کل لکه جذب نمک شود.

لازم به ذکر است کاربرد پاک کننده‌های فرش در کنار هر یک از این روش‌ها نیز می‌تواند تاثیر آنها را کامل کند.

  • برای پاک کردن لکه چایی سمج یا قدیمی از روی فرش بهتر است به قالیشویی مراجعه نمایید.
پاک کردن لکه چایی از روی فرش

در پایان…

لکه شدن فرش به‌خاطر ریختن چای یک اتفاق کاملا معمولی است که با کنترل و سرعت عمل می‌توان آن را حل کرد. استفاده فوری از انواع پاک کننده و رقیق کردن لکه با ریختن آب راه حلی فوری برای این کار است. هر قدر چای غلیظ تر و تیره‌تر باشد پاک کردن لکه دشوارتر و طولانی‌تر خواهد بود.

در نهایت برای لکه‌هایی که قادر به پاک کردن آنها نیستید می‌توانید به قالیشویی معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید. با این کار هم از فرش خود محافظت کرده‌اید و هم لکه چای از روی آن پاک خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *