روش‌های اصولی لول کردن و تا کردن فرش

روش‌های اصولی لول کردن و تا کردن فرش


آشنایی شیوه صحیح لول کردن فرش

یک قاعده کلی برای افزایش طول عمر وسایل مختلف وجود دارد و آن این است که روش درست نگهداری از آن‌ها را یاد بگیریم. تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که برای نگهداری درست و افزایش طول عمر فرش دستبافت و ماشینی چگونه باید آن‌ها را لول کنید؟ اگر می‌خواهید با روش درست لول کردن فرش آشنا شوید این مطلب را تا آخر بخوانید.

ضرورت لول کردن فرش

بهترین روش برای نگهداری از فرش‌هایی که به مدت طولانی قصد استفاده از آن را ندارید، لول کردن است. اگر فرش‌ها را لول کنید و روی آن را یک کاور پارچه‌ای بکشید می‌توانید اطمینان داشته باشید که فرش بدون کپک زدن یا کثیف شدن تا مدت طولانی قابل نگهداری است و وقتی کاور را باز می‌کنید جای تا روی فرش ایجاد نشده و اثری از پارگی یا خرابی روی آن مشاهده نمی‌کنید.

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که نمی‌‌توانید فرش را لول کنید و تا مدت طولانی آن را به حال خود رها کنید. بلکه باید هر چند وقت یک بار فرش را باز کنید تا هوای تازه بخورد و مجددا آن را لول کنید.

همچنین بخوانید


ترفندهای مرتب کردن ریشه قالی و فرش

در این مطلب قصد داریم شما را با ترفندهای مرتب کردن ریشه قالی و فرش آشنا کنیم…

سایر نکاتی که برای نگهداری از فرش لول شده باید به آن توجه کنید، شامل موارد زیر است:

  • فرش لول شده را در محیط مرطوب نگهداری نکنید. زیرا رطوبت باعث پوسیدگی تار و پودهای فرش می‌شود.
  • اگر نمی‌خواهید به مدت طولانی از فرش لول شده استفاده کنید، آن را در انباری با کفی آهکی یا گچی قرار ندهید. بهترین مکان برای نگهداری از فرش لول شده مکانی است که کف آن سنگ، سرامیک یا کفپوش باشد.
  • برای جلوگیری از بیدزدگی فرش دستبافت بهتر است موقع لول کردن، لابه‌لای آن نفتالین بریزید.

روش صحیح لول کردن فرش

مرتب کردن ریشه قالی و فرش اولین کاری است که برای لول کردن فرش باید انجام دهید. بعد از مرتب کردن ریشه، جهت خواب فرش را پیدا کنید و فرش را در همان جهت لول کنید. دقت کنید هنگام لول کردن فرش کج نشود.

روش‌های اصولی لول کردن و تا کردن فرش

تعهد در زمان ارائه‌ی خدمات

تحویل به موقع سفارشات یکی از مواردی است که در قالیشوئی خوشنام به طور ویژه‌ای مورد توجه قرار می‌گیرد. با وجود اینکه حجم سفارشات در این قالیشوئی بالاست، اما پرسنل به طور متعهدانه‌ای کارها را به موقع انجام می‌دهند و در زمان معین شده سفارشات را تحویل می‌دهند.

آیا قالیشوئی خوشنام امکان ثبت سفارش آنلاین دارد؟

یکی از شیوه‌های آسان برای تحویل سفارش استفاده از شیوه‌‌ی نوین ثبت سفارش یعنی ثبت سفارش آنلاین است. برای ثبت سفارش در قالیشوئی خوشنام هم می‌توانید به سایت مراجعه کنید و سفارش خود را مشخص کنید، مشخصات و شماره تلفن خود را وارد کنید تا کارکنان قالیشوئی سفارش را پیگیری کنند و خدمات مورد نیاز برای شما انجام شود. همچنین ثبت سفارش آنلاین این مزیت را دارد که می‌توانید از ده درصد تخفیف برای تمام خدمات استفاده کنید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *