راهنما و روش‌های جارو کشیدن فرش

راهنما و روش‌های جارو کشیدن فرش


راهنما و روش‌های جارو کشیدن فرش

اگر‌چه به‌نظر می‌رسد که جارو کشیدن یکی از راحت‌ترین کار‌ها است اما اصول و قواعدی دارد که اگر آن‌ها را بدانید، کمتر به فرش‌هایتان صدمه می‌زنید. در این مقاله به بررسی روش‌های جارو کشیدن فرش می‌پردازیم.

آیا انتخاب جارو مهم است؟

پر‌واضح است که انتخاب جارو بسیار اهمیت دارد. انواع مختلفی از جارو‌ها در بازار وجود دارند که بسته به اینکه فرش شما چقدر ارزشمند است باید جاروی مناسب آن را تهیه کنید.

آیا از سره‌ی گردان جارو‌برقی‌تان استفاده می‌کنید؟

معمولاً یکی از لوازم جانبی که با جارو‌برقی‌ها فروخته می‌شود برسی چرخنده است که به وسیله‌ی آن قادر خواهید بود گرد‌گیری فرش را در عمق بیشتری انجام دهید. اما استفاده از این سره‌ها برای همه‌ی فرش‌ها مفید نیست و ممکن است به برخی از بافت‌ها صدمه بزند.

به‌عنوان مثال در فرش‌های دست‌باف که گره‌ها به‌صورت دستی زده شده‌اند، استفاده از این سره‌های گردان می‌تواند موجب شل شدن و به‌شکل موج درآمدن گره‌های فرش شوند. از طرف دیگر ممکن است با شل شدن گره‌ها، یکی از آن‌ها به بیرون کشیده شود و در ادامه این امکان وجود دارد که به چندین گره گیر کند و به این ترتیب در فرش خط بیفتد. به همین منظور پیشنهاد می‌شود که در فرش هایی با الیاف طبیعی از این سره‌ها استفاده نکنید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

قرار نیست همه چیز را با جارو‌برقی جمع کنید!

یکی از اشتباهات رایج این است که سعی کنید همه‌ی مواردی که در اتاق است را از طریق مکش جارو‌برقی جمع کنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع، مواردی که اندازه‌ی بزرگی دارند را با استفاده از دست جمع‌آوری و از این طریق از آسیب رساندن به جارو‌برقی خود پیش‌گیری کنید.

اگر زمان کافی ندارید، جارو زدن را به وقتی که زمانی دیگر موکول کنید

به‌هیچ وجه در جارو زدن عجله نکنید. جارو کشیدن یک فرآیند زمان‌بر است که به دقت کافی نیاز دارد. به این منظور سر جارو را به آرامی روی فرش بکشید و اگر در قسمت‌هایی مانند کناره‌ی دیوار نیاز است که سری جارو‌برقی را عوض کنید، حتما این کار را انجام دهید.

در جهت مناسب جارو بزنید

یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای جارو زدن فرش باید به آن توجه کنید، جهت جارو زدن است. دقت کنید که جارو کردن فرش باید در جهت خواب پرز‌های فرش باشد. اگر این گونه جارو نکنید، به پرز‌ها فشار وارد می‌شود که در نتیجه‌ی آن به مرور از عمر فرش کاسته خواهد شد.

راهنما و روش‌های جارو کشیدن فرش

از جارو کشیدن هر روزه دست بر دارید!

اگر عادت دارید که از جارو بسیار استفاده می‌کنید، بهتر است این عادت را کنار بگذارید چون به فرش‌هایتان آسیب می‌زند. معمولاً فاصله‌ی معمولی که برای جارو زدن در نظر گرفته می‌شود حداقل یک بار در هفته است و پیشنهاد می‌شود در‌صورتی‌که از حیوان خانگی نگه‌داری می‌کنید یا زیاد مهمان به منزل‌تان می‌آید، تعداد جارو زدن در هفته را به ۲ یا ۳ بار افزایش دهید.

ارتفاع جارو را درست تنظیم کنید

تنظیم ارتفاع به شما این امکان را می‌دهد تا تسلط بیشتری بر فرآیند جارو زدن داشته باشید و در نتیجه در نقاطی که نیاز به مکش بیشتری است، بتوانید به‌خوبی عمل کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *