شستوشوی فرش ماشینی در کرج

شستوشوی فرش ماشینی در کرج


فرش ماشینی به دلیل سرعت تولید و ارزان بودن مواد اولیه، بیشتر مورد توجه تولیدکنندگان و جوامع امروزی است. قدمت تولید فرش ماشینی در ایران به ابتدای دهه ۵۰ بازمیگردد، که در کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان توسط ماشین­های ژاکارد و با استفاده از الیاف مصنوعی براق و با پرزهای تسبتا کوتاه و سبک، تولید و به بازار عرضه شدند.

تقسیم بندی فرش­ها بر اساس شانه، در رده­های ۳۵۰، ۴۴۰، ۵۰۰، ۷۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه انجام می­شود. تراکم فرش­ها نیز به نوع ماشین و شانه بستگی دارد که عمدتا بین ۷۰۰ تا ۴۵۰۰ است.

شستوشوی فرش ماشینی

شستوشوی فرش­های ماشینی مانند هر وسیله دیگر از کارهای همیشگی و ضروری هر منزلی است، که امروزه به دلیل کمبود جا و همچنین مشغله­های کاری و مهمتر از همه تخصصی بودن شستوشوی فرش، به کارگاه­های تخصصی قالیشویی سپرده می­شود. در ادامه توضیحاتی در رابطه با روند شستوشوی فرش در قالیشویی خوشنام کرج ارائه خواهیم داد.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

فرایند شستوشوی فرش در قالیشویی خوشنام طی ۱۰ مرحله زیر آغاز شده و به پایان می­رسد:
  • ثبت سفارش شستشو در قالیشویی و انتقال به قالیشویی با رعایت اصول ایمنی برای حفظ ساختار فرش؛
  • گردگیری و پرزگیری ابتدایی فرش؛
  • انتقال به سالن شستشو و شستشوی اولیه با آب؛
  • افزودن مواد شوینده و شستشوی اصلی؛
  • شستشوی مجدد با آب (آبکشی)؛
  • انتقال به دستگاه سانتریفیوژ یا خشک کن برای خارج کردن آب اضافه؛
  • فرستادن به سالن گرمخانه؛
  • خروج فرش شسته شده و خشک از گرمخانه؛
  • بسته بندی نهایی؛
  • ارسال و تحویل به مشتری.

قبل از آغاز شستوشوی فرش ماشینی، هر کدام از آن­ها به واسطه بعضی از معیارهای دسته­بندی می­شوند. فرش ماشینی معمولی، فرش ماشینی فانتزی و فرش ماشینی ابریشم. شستوشوی هر کدام از فرش­های مذکور به دلیل مواد به کار رفته در هر کدام از آن­ها به شیوه خاص خود انجام می­شود.

  به طور کلی شستوشوی فرش ماشینی معمولی به دلیل وجود رنگ­های صنعتی در آن­ها نسبت به فرش فانتزی یا ابریشمی راحت­تر است. اما شستوشوی فرش فانتزی یا ابریشمی به دلیل امکان رنگ­دهی در این نوع فرش­ها همانند فرایند شستوشوی فرش فانتزی است.

شستوشوی فرش ماشینی در کرج

قالیشویی خوشنام کرج

کارشناسان قالیشویی خوشنام کرج قبل از آغاز فرایند شستوشوی فرش، فرش را از لحاظ داشتن پارگی، سوختگی و یا آسیب­­های دیگر بررسی می­کنند؛ زیرا شستوشوی فرش­ها بدون توجه به این نوع آسیب­ها باعث وارد آمدن آسیب بیشتر به فرش خواهد شد. در صورتی که فرش نیاز به ترمیم داشته باشد عملیات ترمیم فرش انجام سپس با خاکگیری و سایر اقدامات فرش توسط دستگاه­های مکانیزه شستوشو می­شود.

همشهریان محترم در استان البرز می توانند تنها با یک تماس با کارشناسان قالیشویی خوشنام و ارائه اطلاعات فرش ها و آدرس خود از تمامی مراحل حمل و نقل و شستوشوی کامل فرش های خود اطمینان حاصل کنند. همچنین برقراری ارتباط با قالیشویی خوشنام، از طریق وب­سایت و ثبت اینترنتی سفارش نیز میسر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *