شستوشوی فرش دستبافت بیجار در کرج

شستوشوی فرش دستبافت بیجار در کرج


فرش دستباف بیجار یا گروس از قدیمی­ترین فرش­های دستباف ایرانی به شمار می­آید. قدمت فرش بیجار به سال ۱۲۶۶ هجری قمری می­رسد. منطقه گروس با مرکزیت شهر بیجار، یکی از اصیل­ترین مناطق تولیدکننده فرش است و تا به امروز صنعت قالی بافی در این منطقه پابرجا مانده است و امروزه یکی از صنایع دستی بیجار محسوب می­شود.

ساختار به شدت متراکم فرش بیجار باعث شده است آن را قالی آهنی بنامند. این قالی به حدی محکم و متراکم است که به سختی می­توان آن را تا کرد. برای بافتن فرش بیجار، از تار و پود پشمی استفاده می­شود که حالتی ارتجاعی دارد. قالیبافان گروسی برای بافت فرش بیجار، پود بسیار ضخیم را همراه یک یا دو پود نازک وارد فرش می­کنند؛ همین مورد باعث استحکام قابل توجه فرش بیجار می­شود.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

شستوشوی فرش دستبافت بیجار

 با توجه به آنچه در قسمت قبلی به آن اشاره شد، واضح است که شستوشو و نگه­داری فرش بیجار ملاحظات و دانش خاصی می­طلبد. معمولا شستوشوی فرش­های دستباف به دلایل گوناگون سخت­تر از فرش­های معمولی و ماشینی است. مواد اولیه به کار رفته در فرش­های دستباف، پیچیدگی نوع گره­ها و طرح­ها به کار رفته در بافت فرش و عوامل دیگر شستوشوی فرش­های دستباف را نسبت به فرش­های معمولی دشوارتر می­کند.

در قالیشویی خوشنام، نحوه شستوشوی فرش­ها هر کدام بر اساس نظر کارشناسی متخصصین مجموعه انجام می­شود. کارخانه قالیشویی خوشنام مجهز به به­روزترین ماشین­آلات شستوشوی فرش است و خدمات شستوشو را به صورت تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و در مواردی به صورت سنتی انجام می­دهد.

 مورد دیگر در رابطه با کیفیت خدمات قالیشویی خوشنام انتخابمواد شوینده متناسب با جنس و مواد اولیه هر فرش است. همانطور که می­دانیم در فرش­های دستباف، به خصوص فرش­ دستبافت بیجار، مواد اولیه و متریال کاملا طبیعی به کار رفته است. از طرفی عوامل شستوشوی فرش دستباف بیجار باید کاملا نسبت به نوع بافت فرش آگاه باشند. با توجه به دو عامل اساسی فوق، کارشناسان قالیشویی خوشنام در رابطه با نوع مواد شوینده تصمیم­گیری می­کنند.

مراحل آبگیری و خشک کردن فرش نیز آخرین و مهمترین مرحله در فرایند شستوشوی فرش است. کیفیت انجام این مرحله در حفظ کیفیت فرش، جلوگیری از زرد شدن حاشیه فرش و حفظ براقیت قالی تاثیر به سزایی دارد.

شستوشوی فرش دستبافت بیجار در کرج

قالیشویی خوشنام

قالیشویی خوشنام کرج برای همشهریانی که در استان البرز سکونت دارند، خدمات ویژه و با کیفیتی در نظر گرفته است.

  همشهریان محترم با تماس با کارشناسان بخش روابط عمومی قالیشویی خوشنام، با خیالی راحت خواهند توانست با رسیدگی به سایر امور کاری و روزمره، کار شستوشو و نظافت فرش های خود را به تکنسین های مجرب مجموعه قالیشویی خوشنام بسپارند.

 قالیشویی خوشنام به عنوان یکی از مراکز معتبر قالیشویی در استان البرز، با هدف خدمات رسانی سریع و باکیفیت به همشریان در این منطقه آغاز به فعالیت کرده است.  با تماس با کارشناسان روابط عمومی قالیشویی خوشنام، طی مدت زمان کوتاهی، فرایند تحویل گرفتن و آغاز شستوشوی فرش دستبافت شما شروع خواهد شد. حمل و نقل و تمامی خدمات لجستیکی قالیشویی خوشنام با حفظ اصول ایمنی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به فرش انجام می­شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *