فرش از لوازم و دکوراسیون مهم منزل ما ایرانیان می باشد که به زیبایی و کیفیت آن اهمیت ویژه‌ ای می‌ دهیم و مراقبت از فرش ها به خصوص فرش های نفیس و ارزشمندی که با ابریشم بافته شده اند. یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که فرش های ابریشم به مراقبت ویژه ایی نیاز دارند. به ویژه وقتی که این فرش ها کثیف شده و نیاز به شستشو پیدا کنند. مهم ترین بخش در تمیز کردن فرش های ابریشم حفظ سلامت آنها است. اگر تصمیم گرفتید فرش ابریشم خود را در منزل شستشو دهید، باید به نکاتی توجه کنید. در زیر به بررسی موارد آسیب رسان و نحوه شستن فرش ابریشم در منزل می پردازیم.

قبل از شستن فرش ابریشم باید مطمئن شویم که رنگ پس می دهد یا نه، برای این کار کافی است قسمتی از فرش را که کمتر در معرض دید است بشوییم تا متوجه رنگ پس دادن یا ندادن آن بشویم. یک راه دیگر برای تست این کار استفاده از پارچه سفید نم دار می باشد. برای این کار بهتر است پارچه نم دار را روی قسمتی از فرش بکشیم اگر این پارچه رنگ گرفت باید شستن آن را به دست متخصصان قالی شویی بسپاریم. قسمت های تیره فرش بیشتر از سایر قسمت ها رنگ پس می دهند.

تمیز کردن فرش قبل از شستشو: برای شستن فرش های ابریشم نیز مانند سایر فرش ها باید قبل از شستشو شروع به گردگیری آن بکنیم. برای این کار بهتر است از جاروبرقی استفاده کرده یا می توانیم فرش را آویزان کرده و به آرامی بتکانیم. توجه کنید این کار را با ظرافت بالایی انجام دهیم تا به بافت فرش آسیبی وارد نشود.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

شستشوی-1-فرش

استفاده از شوینده ی مناسب: برای شستن فرش ابریشم باید از شوینده مناسب با رنگ و الیاف فرش استفاده کرد که شوینده های خنثی بهترین گزینه هستند. استفاده از شوینده های قلیایی یا اسیدی آسیب های غیر قابل جبرانی به فرش وارد می کنند.

دمای مناسب آب: برای شستشوی فرش ابریشم باید از آب با درجه ی ملایم استفاده کرد. استفاده از آب داغ باعث می‌ شود تا بافت های ابریشم استحکام خود را از دست بدهند.

فرش های ابریشمی را نباید از قبل خیس کرد چون این کار باعث رنگ پس دادن و تداخل رنگ فرش می شود. بهتر است از پارو برای خارج کردن آب هنگام شستن استفاده نکنیم و با فرچه ایی نرم به آرامی روی فرش بکشیم و از لول کردن فرش جهت جمع کردن آن خودداری کنیم. هنگامی که آب فرش خارج شد آن را پشت و رو پهن کنید تا خشک شود زیرا تابش مستقیم نور آفتاب باعث از بین رفتن رنگ های طبیعی فرش خواهد شد.

با توجه به توضیحات داده شده و حساس بودن فرش ابریشمی نسبت به سایر فرش ها و قیمت بالا و ارزشمند بودن آن ها، بهتر است صرفه جویی در این کار را کنار گذاشته و کار شستن این فرش ها را به متخصصان  قالیشویی بسپاریم. قالیشویی خوشنام در کرج با کادری مجرب و تجهیزات پیشرفته و متخصصان حرفه ای، فرش های ابریشمی را با رعایت اصول و ظرافت کافی شسته و فرشی به کیفیت روز اول تحویل مشتریان عزیز خود خواهد داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *