قوانین چیدمان فرش در منزل

قوانین چیدمان فرش در منزل


یکی از مهم‌ترین جلوه‌ی هر خانه ایرانی، فرش‌هایی است که کف آن پهن می‌شود. ما عاشق فرش‌ها هستیم و هیچ کسی نمی‌تواند بگوید علاقه‌ای به انداختن فرش در خانه‌اش ندارد. اما متأسفانه مشاهده می‌شود که بسیاری بدون توجه و در نظر گرفتن فضای خانه خود اقدام به خرید فرش می‌کند. بله، پهن کردن فرش کف منزل هم قوانین و آدابی دارد که باید در هنگام خرید آن‌ها را در نظر داشته باشید. در این مقاله شما را با چیدمان فرش در منزل به روش اصولی آشنا خواهیم کرد.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

چیدمان فرش در منزل برای فضای نشیمن

مهم‌ترین مورد برای چیدمان فرش در فضای نشیمن منزل این است که وقتی روی مبل می‌نشینید، پاهایتان روی فرش قرار بگیرد. شما باید مبل‌هایتان را به گونه‌ای بچینید که دو پایه‌ی جلویی روی فرش و دو پایه‌ی پشتی روی کف زمین قرار داشته باشند.

اگر هم دو پایه جلویی روی فرش قرار ندارند، حداقل مماس با فرش قرار گرفته باشند. برای فرش زیر میز ناهارخوری هم همین نکته باید رعایت شود. اگر قصد دارید برای زیر میز ناهارخوری خود یک فرش تهیه کنید، حتماً توجه داشته باشید که ابعاد آن حدود نیم متر بزرگ‌تر از ابعاد میز باشد تا وقتی حتی صندلی‌ها به عقب کشیده می‌شود و قصد دارید میز را ترک کنید، همچنان صندلی‌ها روی فرش باقی مانده باشند. در انتخاب فرش خود اندازه‌ها را در نظر بگیرید. فرش‌ها معمولاً با ابعاد استاندارد ۶، ۹، ۱۲ و ۲۴ متری به فروش می‌رسند و شکل رایج اکثر فرش‌ها هم مستطیلی است. فرش‌های گرد معمولاً برای کناره‌های منزل مناسب هستند.

چیدمان فرش در منزل زمانی اصولی می‌شود که شما فضاها را از یکدیگر بتوانید تفکیک کنید. این می‌تواند با استفاده از چند قالیچه به جای یک فرش بزرگ در فضای نشیمن انجام شود. به طور مثال برای بخش تی‌وی روم یک فرش جداگانه را در نظر بگیرید و اگر قصد دارید زیر میز ناهارخوری هم فرشی باشد، قالیچه متفاوتی را نسبت به ابعادش برای آن در نظر بگیرید.

چیدمان فرش در منزل برای اتاق خواب

اتاق خواب، معمولاً اتاق گرفتن آرامش و استراحت کردن است. پس شما قطعاً ترجیح می‌دهید وقتی روی فرش کف آن پا می‌گذارید، احساس لطافت و خوشایندی به شما دست دهد. در انتخاب فرش برای اتاق خواب خود توجه داشته باشید که کل تخت خواب شما حتماً روی فرش قرار بگیرد. در حالت ایده‌آل فرش حداقل نیم متر از اطراف تخت شما فاصله داشته باشد تا بتواند زیبایی خودش را نشان دهد. همچنین برای هرچه زیباتر جلوه کردن فرش، سایز آن را طوری انتخاب کنید که از دیوارها حداقل چند سانتی‌متر فاصله داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *