شستشوی فرش با جوش شیرین - قالیشویی خوشنام

شستشوی فرش با جوش شیرین


همه ما در منزل خود اشیا و وسیله‌هایی داریم که به شدت نسبت به آن‌ها حساس هستیم. فرش یکی از اجزای جداشدنی تمام خانه‌های ایرانی است که بانوان به تمیزی آن بسیار حساس هستند. فرش‌ها در منزل و محل کار، هیچ وقت از ریختن نوشیدنی و خوردنی ها یا ایجاد لکه بر اثر استفاده نامناسب در مرور زمان و حتی ریختن رنگ توسط کودکان و حوادث مختلف در امان نیستند. ایجاد لکه روی فرش همانند ایجاد لکه روی لباس و مبل ممکن است تبدیل به یک معضل شود و نتوانیم برای آن چاره‌ای پیدا کنیم! اگرچه راه‌حل‌های مختلفی برای این موضوع وجود دارد، اما روش‌های طبیعی اغلب مطمئن‌تر هستند. شستشوی فرش با جوش‌شیرین یکی از روش‌هایی است که بیشتر بانوان برای از بین بردن لکه‌های فرش از آن استفاده می‌کنند.
شستشوی فرش با جوش‌شیرین همانند استفاده از شامپو فرش نیست و در صورتی که به روش مناسب از آن استفاده نکنید، ممکن است تنها خستگی و زحمت کار برای شما باقی بماند. در ادامه قصد داریم به آموزش استفاده از جوش‌شیرین برای از بین بردن لکه فرش بپردازیم.

همچنین بخوانید


اعلا شویی فرش یکی از خدمات ویژه ای است که قالیشویی خوشنام به مشتریان ویژه خود ارائه می کند. اعلاشویی با شستشوی معمولی تفاوت دارد و در آن از مواد مخصوص….

روش صحیح شستشوی فرش با جوش‌شیرین

۱. به منظور شستشوی فرش با جوش‌شیرین، ابتدا قسمت لکه‌دار فرش را با آب بشویید و با یک دستمال تمیز به صورت عمودی پاک کنید تا لکه آن گسترش نیابد.
۲. در مرحله بعدی، مقداری سرکه سفید را روی لکه اسپری کنید.
۳. سپس، جوش‌شیرین را روی لکه فرش بریزید تا تمام لکه فرش را بپوشاند و آن را توسط یک دستمال روی لکه فرش بمالید.
۴. پس از اینکه لکه از بین رفت، جوش‌شیرین را با جاروبرقی از روش فرش بردارید.
۵. با انجام این مراحل، می‌بینید که لکه و حتی بوی بد فرش از بین می‌رود.

برای از بین بردن چه لکه‌هایی از جوش‌شیرین استفاده کنیم؟

در مورد شستشوی فرش با جوش‌شیرین، الزام خاصی وجود ندارد که شما برای از بین بردن چه لکه‌هایی از آن استفاده کنید؛ اما در صورتی که لکه ایجاد شده روی فرش بزرگ یا پر‌رنگ باشد، می‌توانید از مخلوط جوش‌شیرین با مواد شوینده دیگر استفاده کنید.

شستشوی فرش با جوش شیرین - قالیشویی خوشنام

برای شستشوی فرش، جوش‌شیرین را با چه مواد شوینده‌ای می‌توان ترکیب کرد؟

در صورتی که لکه ایجاد شده روی فرش شما غلیظ است و فکر می‌کنید تنها با جوش‌شیرین از بین نمی‌رود، می‌توانید از مخلوط جوش‌شیرین با یک فنجان پودر بوراکس و چند قطره روغ استفاده کنید. این مخلوط یک لکه‌بر قوی است که اغلب لکه‌ها را از بین می‌برد. همچنین بسیاری از بانوان برای شستشوی فرش با جوش‌شیرین، آن را با آب جوش مخلوط کرده و استفاده می‌کنند. برخی از بانوان نیز جوش‌شیرین، پودر تالک و نشاسته ذرت را مخلوط می‌کنند که این ترکیب نیز برای از بین بردن لکه‌های فرش معجزه می‌کند.

نکته پایانی

همانطور که گفته شد، جوش‌شیرین یکی از موادی است که به منظور از بین بردن لکه‌های فرش استفاده می‌شود. شستشوی فرش با جوش‌شیرین، علاوه بر از بین بردن لکه‌های آن، موجب از بین رفتن بوی بد و نامطلوب فرش نیز می‌شود.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *