ویروس ها و باکتری های داخل فرش - قالیشویی خوشنام

ویروس ها و باکتری های داخل فرش


ویروس ها و باکتری های داخل فرش و مضرات آنها

ویروس ها و باکتری ها همیشه در محیط اطراف ما وجود دارند که برخی از آن ها در دسته مفید و برخی دیگر در دسته مضر قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که ویروس و باکتری های زیان باری نیز داخل فرش وجود دارد که بسته به نوعی که دارند ممکن است باعث ایجاد مشکلات و دردسرهای مختلفی شوند. به همین دلیل شستشوی مناسب و صحیح فرش اهمیت بسیار بالایی را دارد و باید به روند و نحوه آن دقت کنید. در ادامه در نظر داریم شما را با ویروس ها و باکتری های داخل فرش و مضرات آنها آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

مضرات ویروس و باکتری های داخل فرش

بیماری های مختلف

ویروس ها و باکتری هایی که داخل فرش وجود دارند یکی از مهم ترین عواملی هستند که باعث بیماری های مختلف و آلرژی ها و حساسیت های پوستی می شوند و می توانند به راحتی دستگاه تنفسی انسان را تحث تاثیر قرار دهند. به طوری که برخی مواقع اصلی ترین دلیل مبتلا شدن کودکان و نوزادن به بیماری های ذکر شده، ویروس ها و باکتری های موجود در فرش است.

به همین علت همیشه باید اقدام به تمیز کردن فرش و آلودگی های روی آن بکنید و همیشه به صورت دوره ای و مرتب با روش های صحیح و درست فرش را تمیز کرده و از شر آلودگی های روی آن خلاص شوید.

همچنین بخوانید


حتماً تا به حال به افرادی بر‌خورده‌اید که از بید‌زدگی فرش‌شان به شما شکایت کرده ‌باشند. برخی دیگر از افراد همیشه نگران این هستند که فرش دست‌باف گران‌بها‌ی‌شان مورد حمله بید قرار بگیرد. در این مقاله به موضوع بیدخوردگی فرش و روش‌های …

انتقال ویروس از فرش

ویروس ها و باکتری ها قابلیت انتقال راحتی را دارند و به راحتی از طریق اشیا یا تماس گرفتن از فردی به فردی دیگر منتقل می شوند و این مهم ترین مسئله ای است که باعث می شود تا سلامتی انسان ها در خطر قرار بگیرد. به خصوص وسایل و فرش هایی که در خانه وجود دارد یکی از بزرگ ترین منابع آلودگی هستند.

به همین دلیل همیشه باید فرش ها و لوازم خانگی خود را به صورت مرتب و با دقت تمیز کنید و توصیه می کنیم این کار را به صورت جزئی و سرسری انجام ندهید بلکه به صورت عمیق آن را انجام دهید تا از بروز بیماری های مختلف و پخش شدن آن جلوگیری کنید.

مهم‌ترین منبع آلودگی در منزل

فرش ها به راحتی کثیف می شوند و همیشه آلودگی و گرد و غبار، باکتری و ویروس جذب الیاف و تار و پود فرش ها می شوند. آلودگی ها، میکروب و ویروس های فرش به راحتی قابل مشاهده نیستند و نمی توان سطح و عمق آلودگی و میکروب های فرش را با یک نگاه مشخص کرد و همین مسائل باعث ایجاد بیماری های مختلف می شود.

به صورت کلی ویروس و میکروب ها می توانند تا به مدت ۱۲ روز روی فرش زنده بمانند به همین دلیل باید به صورت عمیق و مناسب فرش ها را تمیز کنید تا به صورت کامل از شر ویروس و باکتری های روی فرش خلاص شوید.

ویروس ها و باکتری های داخل فرش - قالیشویی خوشنام

بوی بد

یکی از ضررهای ویروس و باکتری های روی فرش این است که به علت ماهیتی که دارند باعث بوی بد می شوند و فرش بوی بد و خاصی می گیرد که این مسئله می تواند آزاردهنده و دردسرساز باشد. بوی بد فرش علاوه بر خراب کردن محیط خانه بلکه باعث آزار افراد خانه می شوند.

سخن پایانی

باکتری ها و ویروس های روی فرش باعث مشکلات و بیماری های مختلفی می شوند که برای سلامت خود و اعضای خانوده تان باید تمیز کردن فرش را جدی بگیرید. این مسئله باعث بالا رفتن کیفیت هوای خانه و حفظ سلامتی افراد می شود. برای تمیز کردن ویروس و باکتری ها باید از روش های شستن، نظافت و خشک کردن استفاده کنید و از ماده های شوینده و وضدعفونی کننده خوبی استفاده کنید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *