فرش ماشینی همانطور که از نامش پیداست، فرشی است که بر خلاف فرش سنتی، با ماشین آلات صنعتی بافته شده و به بازار می رود و دارای نکاتی می باشد که به آن ها خواهیم پرداخت.

نکته اول

از مهمترین نکات در خرید فرش در نظر گرفتن شیوه استفاده از فرش و مکان پهن کردن فرش است. برای مثال فرشی که در سالن پذیرایی پهن شده، به طور معمول رفت و آمد بر روی آن بسیار زیاد بوده و فرشی که در اتاق خواب یا آشپزخانه پهن شده باشد، معمولا رفت و آمد بر روی فرش کمتر می باشد. در انتخاب فرش برای چنین مکان هایی باید فرشی بادوام و مقاوم را برای مکان های پر رفت و آمد، همچنین فرشی لطیف با رنگ شاد برای فضا های کم رفت و آمد را در نظر گرفت. فرش مناسب سالن پذیرایی، فرش هایی با تراکم بالا مانند فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه و فرش مناسب برای اتاق خواب فرش های با تراکم پایین مانند فرش ماشینی ۷۰۰ شانه است.

نکته دوم

در انتخاب فرش ماشینی باید به سبک زندگی خود نیز توجه داشته باشیم. اگر در خانه کودکی دارید یا از حیوان خانگی نگهداری می کنید از فرش هایی استفاده کنید که طرح و نقش شلوغی داشته باشند تا کثیفی را بر روی خود نمایان نکنند و اگر خانواده ای کم جمعیت هستید، می توانید از فرش هایی استفاده کنید که رنگی روشن با طرح و نقش کمتری داشته باشند.

نکته سوم

اگر فرشی را برای مکانی در نظر گرفته اید که در معرض گرد و غبار و کثیفی می باشد، فرش های زمینه تیره مانند: فرش زمینه سرمه ای، فرش های زمینه آبی کاربنی و آبی نفتی و … کثیفی و گرد و خاک را به طور واضح نمایان می کنند و مناسب چنین مکان هایی نیستند و همچنین فرش های زمینه کرم نیز جای پا را مشخص می کند. بهترین فرش ها برای مکان هایی که در معرض گرد و خاک هستند، فرش هایی با زمینه بادامی و گردویی هستند.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

614

نکته چهارم

اگر فرشی را برای مکانی کوچک در نظر دارید و دوست دارید فضای خانه بزرگتر نشان داده شود، از فرش هایی با زمینه روشن استفاده کنید زیرا چنین فرش هایی فضای خانه را از آنچه که هست بزرگتر نشان می دهد و اگر فرشی برای مکانی بسیار بزرگ و خلوت در نظر دارید، فرشی با طرح و نقش شلوغ و با زمینه تیره انتخاب کنید تا فضا و محیط خانه را جذاب تر و شلوغ تر نمایان کند. فرش های زمینه تیره فضایی دنج، گرم و صمیمانه به وجود می آورند.

نکته پنجم

هیچگاه برای ست کردن فرش با مبل یا ست کردن فرش با اثاثیه منزل از یک رنگ استفاده نکنید و همیشه از رنگ های تضاد مانند سفید و مشکی یا کرم و قهوه ای استفاده کنید تا اثاثیه منزل زیباتر و جذاب تر نمایان شوند. اثاثیه یک رنگ، فضا و محیط خانه را کسل کننده می باشد.

نکته آخر

بیشتر افراد در خرید فرش ماشینی، فرشی را برای منزل انتخاب می کنند که دور تا دور خانه را بپوشانند اما این کار اشتباه است. همیشه سعی کنید فرشی را خریداری کنید که فاصله آن با دیوار ها حداقل نیم متر باشد تا پایه های عقبی وسایلی چون مبل بر روی زمین قرار بگیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *