آب و هوای کرج و تأثیر آن در قالیشویی

آب و هوای کرج و تأثیر آن در قالیشویی


مشاهده آب هوای لحظه ای کرج، فردیس و هشتگرد

در ۳۰ کیلومتری تهران، شهری کوهپایه‌ای و خوش آب و هوا به نام کرج وجود دارد. تحت تأثیر قرار گرفتن از طرف ارتفاعات البرز و رودخانه چالوس باعث شده کرج از نظر اقلیمی مربوط‌تر و خنک‌تر از شهر تهران باشد. همین شرایط آب و هوایی باعث شده در فصل‌های پاییز و زمستان شاهد بارندگی‌های زیادی در این شهر باشیم. حتی در بسیاری از روزهای فصل تابستان هم به خاطر برخورد دو توده هوایی گرم جنوبی و مرطوب شمالی، شاهد بارندگی هستیم. اما این بارندگی‌های زیاد به ویژه در فصول سرد سال باعث می‌شود قالیشویی نتواند به روش سنتی در این شهر انجام شود. اما این به چه معناست؟

در فصل زمستان، نزدیک به ۵۰ درصد روزها در کرج احتمال بارندگی وجود دارد. این یعنی قالیشویی‌هایی که از روش سنتی خشک کردن فرش در محیط آزاد و با خورشید استفاده می‌کنند، در اکثر مواقع نمی‌توانند به موقع فرش‌ها را به دست مشتریان برسانند و این می‌تواند باعث بدنام شدن آن‌ها شود. پس در این شرایط آب و هوای کرج قالیشویی‌ها باید از چه روشی برای خشک کردن قالی‌ها استفاده کنند؟

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

استفاده از سیستم‌های خشک کن خودکار در شهرهای بارش زا

قالیشویی‌هایی که در این مناطق بارش زا فعالیت می‌کنند، باید از سیستم خشک کن خودکار استفاده کنند. سیستم خشک کن، یک دستگاه شبیه به لوله با در یا بدون در است که فرش در داخل آن قرار می‌گیرد و با چرخش به صورت دروانی، آب‌های فرش را می‌گیرد. سپس فرش به داخل محفظه‌ای بزرگ به نام گرم کن گازی می‌رود که داخل آن فرش‌ها به صورت طبقاتی چیده شده‌اند. در این محفظه از یک مشعل گاز و هیتر استفاده می‌شود تا به فرش‌ها حرارت بخورد. یکی از قالیشویی‌هایی که از این روش برای خشک کردن فرش‌ها استفاده می‌کند، قالیشویی خوشنام کرج است. قالیشویی مجاز خوشنام کرج با استفاده از سیستم خشک کن اتوماتیک، تضمین می‌‌کند که با این روش دیگر مانند روش سنتی فرش شما بر اثر تابش نور خورشید رنگ خودش را از دست نمی‌دهد و به بهترین نحو خشک خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *