رفع سوختگی فرش دستبافت - قالیشویی خوشنام

رفع سوختگی فرش دستبافت


رفع سوختگی فرش دستبافت

دلایل مختلفی ممکن است باعث بروز سوختگی در فرش دستبافت شود. فرش‌ها به عنوان بخشی از لوازم دکوراسیون ما، در معرض انواع اتفاق‌ها هستند که ممکن است به آن‌ها آسیب برساند. سوختگی، لک‌ شدن، پوسیدگی یا اتفاقات دیگر، هر کدام می‌تواند فرش ما را دچار مشکل کنند. اما چاره چیست؟ آیا بسیاری از این اتفاقات مانند سوختگی فرش دستبافت را می‌توان در خانه چاره کرد؟

دلایل سوختگی فرش دستبافت و روش‌های رفع آن

هرگاه در مورد سوختگی فرش حرف می‌زنیم، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد ممکن است سوختگی بر اثر آتش باشد. اما واقعیت این است که در خانه دلایل مختلفی وجود دارد که باعث سوختگی فرش می‌شود.

همچنین بخوانید


یکی از لکه‌هایی که روی فرش ایجاد می‌شود و زیبایی ظاهری را از بین می‌برد، سوختگی با سیگار است. این مطلب در مورد رفع جای سوختگی سیگار توضیح میدهد …

سوختگی فرش دستبافت با اتو یا قابلمه داغ

اولین دلیلی که بیشترین تعداد آمار سوختگی فرش دستبافت در خانه را دارد، سوختگی با اتو یا قابلمه داغ است. ممکن است در خانه اتوی داغ یا قابلمه را روی فرش بگذاریم. در این مواقع معمولا جای سوختگی حالت زردرنگ پیدا می‌کند. بهترین راه برای رفع این سوختگی این است که اولا خیلی سریع اتو یا قابلمه را از روی فر ش برداریم. سپس یک پیاز را به دو قسمت کرده و روی قسمت سوختگی قرار دهیم. سپس با دستمال آن را تمیز کنیم. حالا با استفاده از یک قیچی کوچک سر ریشه‌های فرش را که دچار سوختگی شده‌اند می‌چینیم. سپس با استفاده از آب و شامپو فرش این قسمت را تمیز می‌کنیم. نکته مهم این است که اگر سوختگی خیلی عمیق باشد، نباید تارها را با قیچی جدا کرد. چون ممکن است باعث ایجاد فرورفتگی در فرش شود. بهتر است در این شرایط فرش را برای ترمیم به قالیشویی‌ها و مراکز ترمیم فرش بسپاریم.

سوختگی فرش دستبافت با پارافین شمع

با اینکه پارافین شمع خیلی داغ نیست اما اگر مقدار زیادی از آن روی فرش‌های خیلی ظریف بریزد، ممکن است ایجاد سوختگی کند. این سوختگی معمولا سطحی است. برای رفع آن ابتدا باید با استفاده از یک چاقو، بقایای پارافین را از روی فرش برداشت. سپس یک دستمال تمیز روی این قسمت قرار داد. بعد یک اتوی داغ روی دستمال قرار دهیم تا باقیمانده شمع آب شده و به دستمال جذب شود. حالا با استفاده از آب و مایع ظرفشویی جای سوختگی را تمیز کنیم.

رفع سوختگی فرش دستبافت - قالیشویی خوشنام

سوختگی فرش با ذغال

ذغال یا خاکستر سیگار هم می‌تواند باعث سوختن فرش شود. در این موارد باید ابتدا خیلی سریع آن را از روی فرش برداشت. سپس با استفاده از یک قیچی کوچک تارهای فرش را که سوخته‌اند، از روی فرش جدا کرد. در مرحله بعد با استفاده از آب و شامپو فرش قسمت سیاه شده را تمیز کرد. اگر جای سوختگی خیلی عمیق باشد باید برای ترمیم آن را به مراکز رفو فرش سپرد.

کلام آخر

فرش دستبافت نسبت به فرش ماشینی حساسیت بیشتری دارد. در بافت این فرش‌ها از نخ‌های ظریف پنبه یا ابریشم استفاده می‌کنند. بنابراین در صورت سوختگی، آسیب زیادی به فرش وارد می‌شود. سوختگی سطحی فرش ماشینی را می‌توان با راه‌های خانگی رفع کرد. اما اگر سوختگی فرش دستبافت عمیق باشد، باید برای رفع آن از مراکز رفو فرش کمک گرفت.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *