همه چیز در مورد رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش - قالیشویی خوشنام

همه چیز در مورد رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش


آشنایی با روش رفع آثار سوختگی سیگار از روی فرش

پاک کردن لکه‌های مختلف یکی از کارهای سخت است که نیاز به اطلاعات کافی و مهارت دارد. جای سوختگی سیگار از روی فرش و موکت هم از این قاعده مستثنی نیست و باید اطلاعات دقیقی در مورد روش صحیح آن داشته باشید. ما در این مطلب این اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهیم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

مراحل رفع آثار سوختگی سیگار از روی فرش

اگر فرش دستبافت یا ماشینی منزل شما در اثر سیگار دچار سوختگی شد، اصلا نگران نباشید. زیرا طی دو مرحله می‌توانید جای سوختگی سیگار را از روی فرش پاک کنید.

همچنین بخوانید


یکی از اقدامات نظافتی در منزل شستن تشک است. این مطلب دربرگیرنده اطلاعات کامل در مورد شیوه شستشوی تشک پنبه‌ای است تا آسیبی به آن وارد نشود …

مرحله اول رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش

در این مرحله اقدام اصلی این است که الیاف سوخته را جدا کنید. برای این کار می‌توانید از قیچی و سنباده کمک بگیرید. کار را با سنباده کشیدن روی جای سوختگی شروع کنید تا قسمت‌های سوخته درشت از بین برود. اگر تمام الیاف سوخته جدا نشد، می‌توان با قیچی آن‌ها را جدا کنید.

مرحله دوم رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش با شوینده

برای پاک کردن جای سیگار می‌توانید یک شوینده خانگی مانند مایع ظرفشویی یا شامپوفرش استفاده کنید. استفاده از آب هیدروژنه رقیق شده با آب هم می‌تواند جای سوختگی را از بین ببرد. پس دستمال را به یکی از این شوینده‌ها آغشته کنید و از بیرون به درون روی جای سوختگی بکشید. سپس با یک حوله آن را خشک کنید.

همه چیز در مورد رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش - قالیشویی خوشنام

رفوکردن فرش سوخته

بعد از تمیز کردن جای سوختگی نوبت به ترمیم فرش می‌رسد. رفوکردن فرش یک کار تخصصی است و شما از عهده‌ی انجام آن بر نمی‌آیید. پس باید در این مرحله فرش را به یک قالیشویی معتبر بسپارید تا قسمت سوراخ شده فرش را رفو کند.اما اگر سوراخ روی فرش کوچک بود برای رفع جای سوختگی سیگار از روی فرش می‌توانید از الیاف کناری برای پوشاندن روی سوراخ استفاده کنید.

الیاف را به نحوی کنار بزنید که روی سوراخ سوختگی را بگیرند، سپس رزین فرش روی آن بزنید تا الیاف فرش به هم بچسبند. در نهایت یک جسم سنگین مانند کتاب را روی فرش قرار دهید تا الیاف به هم بچسبند. این اقدامات باعث می‌شود به طور موقتی سوراخ سوختگی سیگار ترمیم شود.

معرفی قالیشویی معتبر برای شستشو و رفو کردن فرش

قالیشویی خوشنام شعبه‌های متعددی در سطح شهر تهران و کرج دارد. در این قالیشویی از شوینده‌های درجه یک استفاده می‌شود که الیاف فرش آسیب نبیند و خراب نشود. انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی، تابلو فرش و موکت در این قالیشویی شستشو و تمیز می‌شود. در قالیشویی کرج اقدامات مربوط به ترمیم و رفوی فرش هم توسط رفوکاران حرفه‌ای در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود و در زمان تعیین شده به مشتریان تحویل داده می‌شود.برای ارتباط با قالیشویی و ثبت سفارشات می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰ تماس بگیرید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *