پاک کردن لک اسلایم از فرش

پاک کردن لک اسلایم از فرش


روش پاک کردن اسلایم از روی فرش

بچه‌ها را باید مهمترین عامل لک شدن فرش دانست. بسیاری از ابزار و وسایل بازی آن‌ها می‌تواند عمل ایجاد لک‌های مختلف روی فرش‌ها باشد. آبرنگ، گواش، ماژیک، خمیر بازی و اسلام از موادی هستند که می‌توانند فرش را به‌شدت لک کرده و البته پاک کردن این لک‌ها کار راحتی هم نیست. متاسفانه امکان نظارت دائم بر بازی آن‌ها نیز وجود ندارد و احتمال ایجاد این لکه‌ها کم نیست. اسلایم یکی از پردردسرترین ابزار بازی کودکان است که به‌راحتی مبل، ‌لباس و فرش را لک می‌کند. اکنون قصد داریم درمورد نحوه پاک کردن لک اسلایم از فرش راه‌کاری مفید و کارآمد ارائه کنیم.

اولین مرحله از پاک کردن لک اسلایم

اسلایم نوعی خمیر صنعتی است که با رنگ‌های صنعتی آغشته است. باید گفت، برای پاک کردن لک اسلایم از روی فرش، اقدام سریع بیشترین تاثیر را دارد. درواقع ماندن اسلایم روی فرش می‌تواند پاک کردن لکه آن را سخت‌تر کند. چرا که باقی ماندن اسلایم روی فرش، نفوذ و تاثیر رنگ‌های شیمیایی آن را درون الیاف و تار و پود فرش شما بیشتر کرده و باعث آمیختگی رنگ‌های آن‌ها باهم می‌شود. بهترین اقدام پس از اینکه متوجه شدید اسلایم روی فرش ریخته، جمع کردن کامل آن است.

همچنین بخوانید


روش شستشوی فرش با جوش‌شیرین چگونه است؟ شستشوی فرش با جوش‌شیرین برای از بین بردن چه لکه‌هایی مناسب است …

سعی کنید اینکار را با یک کاردک، قاشق، پشت کارد میوه‌خوری و هرچه که لبه نسبتا تیز اما غیربرنده‌ای دارد انجام دهید. دقت کنید این کار هرچه دقیق‌تر انجام شود، پاک کردن لک اسلایم راحت‌تر خواهد بود.

محلول مناسب برای پاک کردن لک اسلایم از روی فرش

برای پاک کردن اسلایم می‌توانید از سرکه سفید کمک بگیرید. آن را با نسبت دو به یک در آب حل کرده و سپس بر روی لک اسلایم اسپری کنید. پس از اینکه لک کاملا به محلول اب و سرکه سیب آغشته شد، حدود ۱۵ دقیقه فرصت دهید. محلول آب و سرکه اسلایم را درخود حل خواهد کرد. از یک برس نرم استفاده کرده و در گوشه‌های لکه امتحان کنید. اگر متوجه شدن حل شدن اسلایم شدید به‌ارامی با برس لکه را از روی فرش پاک کنید. دقت کنید تا لکه بزرگتر نشود. برس را مدام بشویید. پس از کم‌رنگ شدن لک اسلایم، از پارچه نمدار کمک بگیرید و لکه را با ضربه به پارچه منتقل کنید. اینکار را با دقت و حوصله انجام دهید تا لک کاملا از بین برود. ممکن است زمان‌بر باشد اما حوصله کرده و تا پایان ادامه دهید. پس از پاک شدن لک اسلایم، با دستمال نمدار تمیز دیگر روی فرش بکشید و سپس با یک دستمال خشک نم فرش را کامل بگیرید. حالا اجازه دهید فرش خشک شود.

پاک کردن لک اسلایم از فرش

راه‌حل نهایی برای پاک کرن اسلایم از روی فرش

لک اسلایم لک مقاومی است و سخت از بین می‌رود. می‌توانید برای پاک کردن آن از محلول‌های شوینده یا لک‌بر فرش نیز استفاده کنید. روش کار مانند همان است که گفتیم. مهم در این روند آغشته شدن کامل محل لکه به محلول است و سپس تمیز کردن کامل با حوله تمیز نمدار. درنهایت ممکن است تمامی تلاش‌های شما بی‌نتیجه باشد. خود را شماتت نکنید. اسلایم لک ثابتی دارد و گاهی تنها راه پاک کردن آن کمک گرفتن از قالیشویی است. بنابراین اگر درنهایت موفق به پاک کردن لکه اسلایم از روی فرش خود نشدید، آن را به یک قالیشویی معتبر و مطمئن بسپارید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *