قیمت شستشوی فرش در قالیشویی چگونه محاسبه می شود؟ - قالیشویی خوشنام

قیمت شستشوی فرش در قالیشویی چگونه محاسبه می شود؟


قیمت شستشوی فرش در قالیشویی چگونه محاسبه می شود؟

 قیمت شستشوی فرش در قالیشویی چگونه محاسبه می‌شود و تحت تأثیر چه عواملی قرار دارد؟ این سؤالی است که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ برای آن هستند. با تغییر سبک زندگی و باب شدن خانه‌های آپارتمانی، عملاً دیگر فضا و زمان کافی برای شستن فرش‌های خود را نداریم و چاره کار تنها اعتماد کردن به خدمات قالیشویی‌ها است.

 قالیشویی‌های مختلف خدمات مختلفی را با کیفیت‌های متفاوت ارائه می‌دهند و به همین دلیل نیز قیمت شستشوی فرش در قالیشویی‌ها با سایر مراکز قالیشویی متفاوت خواهد بود. برای آشنایی با فاکتوهارهای تأثیرگذار در قیمت شستشوی فرش در قالیشویی، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت شستشوی فرش در قالیشویی

قیمت‌هایی که قالیشویی‌ها برای ارائه خدمات خود به مشتریان اعلام می‌کنند، تأثیر بسیار زیادی در تصمیم‌گیری افراد داشته و عامل مهمی محسوب می‌شود. بیایید باهم نگاهی به عوامل تأثیرگذار در قیمت شستشوی فرش در قالیشویی‌ها بیندازیم:

ابعاد فرش

مهم‌ترین و اساسی‌ترین عامل در تعیین قیمت شستشوی فرش در قالیشویی با ابعاد فرش شما مرتبط است. در واقع اگر نگاهی به قیمت‌ها بیندازید، متوجه می‌شوید که قیمت شستشوی فرش در قالیشویی بر اساس متراژ فرش تعیین می‌شود. قیمت‌ها بر اساس متر مربع است و قیمت نهایی فرش شما با ضرب کردن متراژ فرشتان در آن عدد مشخص به دست می‌آید. بنابراین هزینه شستشوی یک فرش ۱۲ متری، ۲ برابر هزینه شستشوی همان فرش در ابعاد ۶ متری خواهد بود.

همچنین بخوانید


قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ به‌صورت رسمی از سوی اتحادیه صنف قالیشویی‌های کشور اعلام شده است که در این مقاله می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم …

جنس فرش

دومین مورد که در تعیین قیمت شستشوی فرش در قالیشویی که بر اساس متر مربع مشخص می‌شود، جنس فرش است. دستباف یا ماشینی بودن فرش، پتینه بودن فرش، جنس الیاف به‌کار رفته، طیف رنگی فرش، تراکم فرش و مواردی از این قبیل در تعیین قیمت شستشوی فرش در قالیشویی مؤثر هستند. واضح است که قیمت شستشوی فرش ماشینی با دستباف برابر و یکسان نخواهد بود. هرچه تراکم بالاتر رود، الیاف فرش طبیعی‌تر شود و بافت فرش ریزتر باشد، نیاز به دقت بیشتری در شستشو و استفاده از مواد شوینده مخصوص و گران‌تر خواهد داشت.

خدمات و امکانات قالیشویی‌ها

برخوردار بودن قالیشویی از تجهیزات و ماشین‌آلات به‌روز و پیشرفته عامل مهم دیگری است که در تعیین قیمت شستشوی فرش در قالیشویی مؤثر است. ماشین‌های جدید بهتر، سریع‌تر و تمیزتر فرش را می‌شویند و قیمت خریداری بالاتری دارند. همچنین آسیب کمتری به فرش وارد می‌کنند. بنابراین قیمت شستشو را بالاتر می‌برند.

مسافت

هزینه حمل‌ونقل عامل دیگری است که در تعیین قیمت نهایی درخواستی قالیشویی تأثیر دارد. هرچه قالیشویی به شما دورتر باشد، هزینه‌های حمل‌ونقل و جابه‌جایی فرش بالاتر خواهد رفت.

عضویت در اتحادیه رسمی قالی‌شویان

اگر قالیشویی موردنظر عضو رسمی اتحادیه باشد، از قیمت‌های مصوب و تعرفه‌های مشخص تعیین‌شده پیروی خواهد کرد. بنا بر دلایل بسیار، بهتر است که تنها به قالیشویی‌های عضو اتحادیه اعتماد کنید.

قیمت شستشوی فرش در قالیشویی چگونه محاسبه می شود؟ - قالیشویی خوشنام

نیاز یا عدم نیاز فرش به تعمیرات

اگر فرش شما نیاز به تعمیرات داشته باشد، قیمت شستشوی آن بالاتر خواهد رفت. درواقع هزینه رفوگری و ترمیم پارگی، سوختگی، پوسیدگی و سوراخ‌های فرش از هزینه شستشوی فرش مستقل است و جداگانه محاسبه می‌شود.

خدمات شستشوی فرش در محل

اگر درخواست شستشوی فرش در محل را داشته باشید، طبعاً باید هزینه بالاتری نیز بپردازید.

شوینده و نوع لکه‌ها

لکه‌های مختلفی (اعم از لکه شمع، رنگ، مواد شیمیایی، رنگ غذا، بستنی، چربی و روغن، جوهر، مداد رنگی، چایی و انواع نوشیدنی، آدامس) می‌توانند منجر به آلودگی فرش شوند که هرکدام به روشی و با استفاده از مواد شوینده مختلفی شسته می‌شوند. نوع لکه و شدت کثیفی فرش در تعیین قیمت شستشوی فرش مؤثر است.

سخن پایانی

اکنون که با عوامل تأثیرگذار در قیمت شستشوی فرش در قالیشویی آشنا شدیم، می‌دانیم که علت متفاوت بودن قیمت‌ها در مراکز قالیشویی مختلف و برای فرش‌های مختلف چیست.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *