قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ - قالیشویی خوشنام

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲


قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ به‌صورت رسمی از سوی اتحادیه صنف قالیشویی‌های کشور اعلام شده است. قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ نیز همانند سال‌های گذشته با در نظر گرفتن عوامل و فاکتورهای مختلفی مانند نرخ تورم، هزینه تهیه و نگهداری مواد اولیه، پایه حقوق اعلام شده برای کارگران از سمت وزارت کار و موارد دیگری که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد، از سوی اتحادیه رسمی صنف قالیشویی‌ها اعلام شد. بر این اساس قیمت شستشوی هر متر مربع فرش ماشینی برابر با ۲۲ هزار تومان و قیمت شستشوی هر متر مربع فرش دستباف طبیعی معادل با ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

این هزینه‌ها با توجه به عواملی مانند جنس و نوع الیاف فرش، تراکم فرش، میزان کثیفی فرش، نوع مواد شوینده مورد نیاز برای تمیز شدن فرش، نوع شستشو شامل اعلاشویی یا شستشوی نرمال و خشک‌شویی، روش شستشو شامل نوع ماشین‌آلات و تجهیزات، هزینه‌های کارگران، هزینه‌های انرژی‌های مصرفی، هزینه ترمیم و رفو، هزینه لکه‌بری، میزان ابریشم به‌کاررفته در بافت فرش و هزینه‌های ایاب و ذهاب مشخص می‌شوند.

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ به‌صورت رسمی

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ برای فرش‌های ماشینی، فرش‌های دستباف، اعلاشویی، خشک‌شویی، شستشوی موکت، فرش گل ابریشم، شستشوی فرش و موکت در محل، شستشوی قالیچه و کناره، شستشوی فرش و موکت بر روی پله، رفوگری و ترمیم، لکه‌بری و هزینه‌های حمل‌ونقل به‌صورت زیر توسط اتحادیه رسمی صنف قالیشویی‌ها اعلام شده است:

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲

همچنین بخوانید


یک از کارهای نظافتی که برای خانم‌های خانه‌دار اهمیت زیادی دارد شستشوی فرش‌ها و مبلمان است. قالیشوئی خوشنام عضو اتحادیه قالیشویان است و خدمات مختلف را در….

قیمت قالیشویی تحت تأثیر چه عواملی است؟

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار گرفته و تعیین شده است؛ اما موارد زیر مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که در تعیین قیمت نهایی شستشوی فرش تأثیر بیشتری دارند:

جنس فرش

جنس فرش اولین و مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت نهایی شستشو است. روش و مواد شوینده‌ای که برای شستشوی فرش‌های ماشینی به‌کار گرفته می‌شود، به‌راحتی می‌تواند الیاف، رنگ، تاروپود و ریشه فرش‌های دستباف را از بین ببرد. به همین دلیل است که قیمت شستشوی فرش دستباف و طبیعی در هر متر مربع، ۲۸ هزار تومان بیشتر از فرش ماشینی است.

متراژ فرش

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ به‌مانند هر سال بر اساس مترمربع تعیین شده است. واضح است که هرچه متراژ فرش شما بالاتر برود، باید هزینه بیشتری برای شستشو پرداخت کنید.

روش شستشو

روش شستشو شامل استفاده از ماشین‌های تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و روش‌های سنتی و دستی است. همچنین اعلاشویی یا شستشوی نرمال نیز در تعیین قیمت نهایی مؤثر خواهد بود.

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ - قالیشویی خوشنام

مواد شوینده

انتخاب مواد شوینده بر اساس جنس الیاف فرش، نیاز فرش و درخواست مشتری خواهد بود. سفید کردن ریشه‌ها، رنگ‌بری، لکه‌بری و شستشوی نرمال دارای تعرفه‌های مشخصی هستند. هرکدام از این روش‌های شستشو نیازمند مواد شوینده خاصی است.

تعمیرات موردنیاز

تعمیرات شامل رفو و ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده و مناطق سوراخ‌شده، سوخته، پوسیده و پاره‌شده فرش می‌شود که دارای تعرفه‌های مشخص و جداگانه‌ای است.

بسته‌بندی و ایاب و ذهاب

هزینه‌های مرتبط با بسته‌بندی و حمل‌ونقل نیز توافقی بوده و تحت تأثیر نوع بسته‌بندی و مسافت بین قالیشویی و منزل مشتری قرار دارد.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ آشنا کردیم که توسط اتحادیه و به‌صورت رسمی اعلام شده است. همچنین متوجه شدیم که قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲ تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *