همه چیز در مورد قلم نقشه فرش

همه چیز در مورد قلم نقشه فرش


اطلاعات کامل در مورد استفاده از قلم نقشه

فرش‌های دستبافت خوش نقش و نگار توسط استادکاران حرفه‌ای و ماهر طراحی می‌شود. مهارت و تجربه حرف اول زیبایی این نقشه‌ها است. اما لازم است از ابزارها و وسایل مخصوصی هم استفاده شود. این مطلب در مورد یکی از ابزارهای آماده کردن نقشه فرش، یعنی قلم نقشه است.تا آخر این مطلب ما را همراهی کنید و از اطلاعات جامعی که در اختیارتان قرار می‌دهیم استفاده کنید.

قلم نقشه فرش چیست؟

برای طراحی نقشه فرش از وسایل و امکانات مختلفی نظیر میز کار، رنگ و قلم نقشه فرش استفاده می‌شود. در گذشته استادکاران و هنرمندان برای طراحی نقشه از قلم موی که با استفاده از موی نرم حیوانات درست می‌شد استفاده می‌کردند. اما در حال حاضر انواع قلم نقشه تخت و نرم در بازار موجود است.

سایزهای مختلف قلم نقشه

قلم موی نقشه فرش در سایزهای ریز و درشت در بازار موجود است. هنرمند می‌تواند متناسب با نوع نقشه یا قلم مویی که در دست با آن احساس راحتی می‌کند مناسب‌ترین قلم را انتخاب کند.

همچنین بخوانید


هر چه رنگ‌های بیشتری در فرش استفاده شود، فرش با ارزش تر است. در این مقاله درباره نقش رنگ های سنتی و اصیل در فرش صحبت خواهیم کرد …

نقشه کشی سنتی فرش دستبافت

در گذشته قطعات از پیش بافته فرش در اختیار بافندگان قرار می‌گرفت و بر اساس آن فرش جدید را می‌بافتند. اما بعد از اینکه کاغذهای مخصوص نقشه فرش دستبافت وارد بازار شد استفاده از ان جای روش قدیمی را گرفت.به این منظور طراح با استفاده از قلم نقشه فرش و کاغذ شطرنجی طرح سه بعدی را آماده می‌کند و آن را در اختیار بافنده فرش قرار می‌دهد. در این اقدام با توجه به تراکم فرش و در نظر داشتن طول و عرض آن انجام می‌شود.

شیوه انجام نقشه کشی فرش دستبافت

برای کشیدن نقشه فرش دستبافت لازم است روی کاغذ نقشه طرح‌های مربعی در طول و عرض کاغذ ایجاد شود یا اینکه از کاغذ شطرنجی استفاده شود. هر کدام از این خانه‌ها حکم یک گره روی فرش را دارد پس لازم است نقشه کاملاً متقارن باشد.سپس رنگ‌ و طرح مورد نظر انتخاب می‌شود تا ترکیب رنگ‌ها هارمونی مناسبی را ایجاد کند. در این صورت طرح و رنگ‌های فرش دستبافت بافته شده می‌تواند نظر بیننده را به خود جلب کند.

به طور مختصر، برای آماده کردن نقشه فرش دستبافت باید ابتدا کار طراحی نقشه فرش، انتخاب رنگ را انجام داد و بر اساس آن کارهای نسخه‌برداری و رنگ آمیزی نقشه فرش با قلم نقشه را ادامه داد. در نهایت آخرین مرحله برای آماده کردن نقشه فرش، نقطه‌چینی است.

همه چیز در مورد قلم نقشه فرش

از خدمات کدام قالیشویی استفاده کنیم؟

قالیشویی خوشنام شعبه‌های متعددی دارد؛ شعبه‌ی قالیشویی کرج انواع خدمات شستشو و ترمیم فرش دستبافت و ماشینی را به کسانی که در کرج یا اطراف آن زندگی می‌کنند ارائه می‌کند. ویژگی ممتاز این قالیشویی این است که تعرفه‌های ارائه خدمات آن مناسب و منصفانه است و سفارشات را در زمان معین شده تحویل می‌دهد.

راه‌های ارتباط با قالیشویی خوشنام کرج

اگر می‌خواهید برای دریافت خدمات شستشوی فرش و خشکشویی مبلمان از تخفیف قالیشویی استفاده کنید، می‌توانید سفارشات خود را به صورت آنلاین در وب سایت ثبت کنید و ۱۵ درصد تخفیف بگیرید.شماره تلفن ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰ نیز آماده‌ی ثبت سفارشات مشتریان است.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *