چند نکته درمورد چیدمان فرش

چند نکته درمورد چیدمان فرش


چند نکته درمورد چیدمان فرش

فرش یکی از اصلی‌ترین بازیگران دکوراسیون خانه است. فرش به‌عنوان یکی از المان‌های رنگی دکوراسیون،‌ به خانه جان و روح می دهد. اما تنها نقش و طرح فرش، رنگ آن و نوعش نیست که در اجرای دکوراسیون اصولی و بی‌نقص باید مورد توجه قرار گیرد. بلکه چدیمان فرش نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. درواقع باید بدانیم فرش در کجای خانه باید باشد و چه ابعاد فرش برای چه فضایی مناسب‌تر است. رعایت این نکات مانع از ایجاد آشفتگی بصری و شلوغی بی‌دلیل خواهد شد و نوعی نظم آرام‌بخش در دکور خانه نمایان خواهد ساخت.

همچنین بخوانید


قالیشویی خوشنام بزرگترین قالیشویی است که بیش از ده‌ها شعبه در تهران و کرج دارد و به تمام مناطق خدمات رسانی انجام می‌دهد. همین ویژگی باعث می‌شود تمام افراد بتوانند…..

ابعاد فرش را به درستی انتخاب کنید

درمورد ابعاد فرش چند نکته را باید درنظر گرفت. درواقع پیش از چیدمان فرش، باید فرش یا فرش‌های مناسب فضای خود را انتخاب کنید. درنظر داشته باشید که این چند اصل را باید در چیدمان فرش‌ رعایت کرد: 

 • تمام فضا را با فرش پر نکنیم.
 • فرش‌های را به هم نچسبانیم و بین آن‌ها فاصله بگذاریم.
 • فرش‌ها از دیوار فاصله داشته باشند. 
 • فرش‌های خیلی کوچک برای فضاهای بزرگ انتخاب نکنید.

این نکات به ما کمک می‌کند تا فرش خود را با ابعادی درست و دقیق انتخاب کنیم. 

چند نکته درمورد چیدمان فرش

محل درست فرش را پیدا کنید

اینکه فرش باید کدام قسمت از پذیرایی، نشیمن، ناهارخوری، اتاق خواب و حال را بپوشاند، بخشی از اصول چیدمان فرش است. دقت کنید که اگر فرش در هر فضا، درجای خود قرار نگیرد، فضا را آشفته و شلوغ نشان می‌دهد. محل درست فرش در هر فضا به شرح زیر است:

 •  فرش در پذیرایی: زیر میز وسط و مبل‌ها، به‌شکلی که حتما پایه‌های عقبی مبل روی زمین باشند و پایه‌های جلویی تا حد امکان روی فرش باشند
 •  فرش در نشیمن: روبروی تلویزیون، زیر میز وسط و مقابل مبل‌ها، بهتر است پایه‌های جلویی مبل روی فرش و پایه‌های عقبی روی زمین باشند.
 • فرش در ناهارخوری: زیر میز اصلی و صندلی‌ها، طوری که صندلی‌ها در حال جمع و باز (جلو و عقب) روی فرش باشند.
 •  فرش در اتاق خواب: بافاصله، کنار تخت و جلوی میز آینه. بهتر است فرش اتاق خواب با ورودی فاصله داشته باشد.
 • فرش در آشپزخانه: زیر میز صبحانه، کنار کانترها و با فاصله از آن‌ها. فرش باید از سینک، گاز و ماشین‌های شوینده نیز فاصله داشته باشد تا از آسیب‌های احتمالی دور بماند.
 • فرش در حال: نزدیک به ورودی خانه،‌کاملا وسط و بافاصله از دیوارها. اگر کنار دیوار حال از کنسول یا میز استفاده می‌کنید، فرش نباید زیر آن باشد.
  البته این اصول گاهی با ست‌های متفاوت مبل یا سرویس‌خواب تغییر می‌کند. برای مثال راحتی‌های بزرگ و تخت‌خواب شو باید کاملا بیرون از فرش قرار گیرند.

سخن پایانی

درنهایت باید گفت، اگر دوست دارید از قالیچه‌های کوچک و خاص برای تزئین و زیبا کردن خانه خود بهره ببرید، بهتر است قالیچه‌های دستباف را انتخاب کنید. ارزنده بودن قالیچه‌های دستباف می‌تواند توجیه خوبی برای کوچک بودن فرش و خالی ماندن بخش زیادی از فضا محسوب شود. ضمن اینکه قالیچه‌های دستباف، زیبایی کافی را برای جلوه دادن به دکوراسیون شما دارند و نیاز نیز تا برای به چشم آمدن بزرگ باشند.

چند نکته درمورد چیدمان فرش

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *