یکی از لکه هایی که همواره احتمال به وجود آمدن بر روی فرش را دارد، لکه چای می باشد. لکه چای بخاطر رنگی که بر روی فرش به جا می گذارد، یکی از بدترین نوع لکه ها است که تسریع در پاک کردن آن کمک بسیاری در از بین بردن آن دارد. در غیر اینصورت به مرور زمان بر روی فرش کم رنگ و تثبیت می گردد. بهترین راه تلاش برای پاک کردن آن به محض ایجاد لکه می باشد. چنانچه از زمان بروز لکه زمان بسیاری گذشته باشد، انتظار پاک شدن آن را به طور کلی نباید داشت به همین دلیل باید آن را در اسرع وقت تمیز کرد.

روش های از بین بردن لکه چای از روی فرش

روش اول: پاک کردن لکه چای از روی فرش با استفاده از مایع ظرفشویی و سرکه سفید

یک قاشق غذا خوری سرکه سفید و یک قاشق غذا خوری مایع ظرفشویی را با هم مخلوط کنید و سپس روی لکه بریزید و با یک پارچه تمیز سفید نخی یا حوله ای روی لکه از بیرون به داخل بکشید تا لکه پخش نشود. توجه داشته باشید که ابتدا باید مایع ظرفشویی را در سرکه سفید حل کرده و سپس آب را به آن اضافه کنید.

روش دوم: پاک کردن لکه چای از روی فرش با استفاده از جوش شیرین

یک پیمانه از جوش شیرین را داخل کاسه بریزید. پارچه ای خیس را به جوش شیرین آغشته کنید و با استفاده از آن مستقیما جوش شیرین را روی لکه بمالید. سپس قسمت مورد نظر را با آب سرد بشویید. این مرحله را به تا زمانی که لکه بطور کامل محو نشده باشد، تکرار کنید. قسمت مورد نظر را با آب سرد شسته و با پارچه خشک روی آن ضربه بزنید تا خشک شود.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

3.1

روش سوم: پاک کردن لکه چای از روی فرش با استفاده از نمک و آب گازدار

در این روش با پارچه ای خشک روی قسمتی که لکه چای ایجاد شده بکشید تا لکه چای تا جایی که ممکن است پاک شود. مقدار زیادی نمک را روی لکه ریخته و سپس روی آن کمی آب گازدار بریزید. اجازه دهید که آب گازدار و نمک یک دقیقه روی فرش بماند و بعد پارچه ای خشک و تمیز را روی قسمت مورد نظر قرار دهید تا آب گازدار جذب پارچه شود و در آخر نیز، محل مورد نظر را با آب سرد بشویید.

روش چهارم: پاک کردن لکه چایی با استفاده از سرکه سفید و آب

سرکه سفید و آب را به نسبت ۲ به ۴ ترکیب کرده و با یک اسفنج آن را روی فرش بمالید. اجازه دهید اسفنج ده دقیقه روی لکه بماند و سپس آن را بشویید.

روش پنجم: پاک کردن لکه با استفاده از پودر لباسشویی و آب گرم

این روش را زمانی انجام دهید که زمان زیادی از لکه ایجاد شده میگذرد. ابتدا مقداری پودر لباس را روی لکه ریخته و آب جوش را به آن اضافه کنید. محلول تهیه شده را بر روی نقطه مورد نظر ریخته و با استفاده از اسفنج یا دستمال حوله ای، به خشک کردن آن بپردازید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *