چرا باید مراقب قالیشویی های غیر مجاز باشید - قالیشویی خوشنام

چرا باید مراقب قالیشویی های غیر مجاز باشید


چرا باید مراقب قالیشویی های غیر مجاز باشید

اگر از شما سوال شود که چرا باید مراقب قالیشویی های غیر مجاز باشید، به‌طور یقین نخستین پاسخی که می‌دهید این است که فرش‌ها، جزیی گرانبها از دکوراسیون منازل شما هستند که دوست ندارید یک مرکز نامطمئن و نامعتبر آسیبی به آن وارد کند، زیرا آسیب زدن به فرش مساوی است با ضرر اقتصادی. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید معایب یک مجموعه غیرمجاز فقط در همین موارد خلاصه نمی‌شود.

اگر شما صاحب یک فرش دستباف نفیس هستید که از اجدادتان به شما به ارث رسیده است، در واقع این بخشی از فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم است که در دستان شماست. پس در پاسخ به اینکه چرا باید مراقب قالیشویی های غیر مجاز باشید، می‌توان گفت برای اینکه میراث ملی را با روش‌های اشتباه و شوینده‌های خشن از بین نبرند.

مساله دیگری که وجود دارد این است که مراکز غیر مجاز معمولا فاکتورهای ناگهانی رو می‌کنند! به این معنا که در ابتدا متر مربعی X تومان با مشتری طی می‌کنند، اما هنگامی که فرش‌ها را می‌خواهند تحویل دهند، پای هزینه‌های ایاب و ذهاب و پودر و آب و انعام و مالیات بر ارزش افزوده و … را هم به میان می‌آورند! بنابراین اگر قصد داشتید از خدمات یک قالیشویی بی‌نام و نشان استفاده کنید، حتما اول کار، فاکتور نهایی را از آن‌ها دریافت کنید تا به اصطلاح عوام در پایان کار “دبه در نیاورند!”

همچنین بخوانید


گرانی ها و آسیب به قالیشویی ها گرچه گرانی قیمت ها برای شست و شوی فرش ها ممکن است به …

اینکه چرا باید مراقب قالیشویی های غیر مجاز باشید به دغدغه‌های زیست محیطی شما نیز بازمیگردد. برخی از این مراکز از محلول‌های باکیفیت پایین پر از مواد شیمیایی استفاده می‌کنند. بسیاری از این مراکز مایعات قالیشویی ارزان و بی‌کیفیت را خریداری می‌کنند و علاوه بر اینکه سطح تمیزی قابل قبولی ارائه نمی‌دهند یا به الیاف فرش آسیب می‌زنند، موادی وارد طبیعت می‌کنند که زیست تخریب‌پذیر نیستند. این درحالی است که قالیشویی‌های معتبر و شناخته شده معمولا در تارنمای رسمی خود توضیح می‌دهند که از کدام راه‌حل برای شستشو استفاده می‌کنند و مواد شوینده خود را نیز معرفی می‌کنند.

برخی مراکز غیر مجاز فرش‌ها را بیش از حد در آب نگه می‌دارند از طرفی عملیات خشک کردن را با درجه حرارت بالا انجام می‌دهند و به‌طورکلی ماشین‌آلات آن‌ها قدیمی و ناکارآمد است. این مراکز اگر استانداردهای لازم برای ارایه خدمات تخصصی را دارا بودند، چرا باید به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کردند؟!

چرا باید مراقب قالیشویی های غیر مجاز باشید - قالیشویی خوشنام

چرا باید مراقب قالیشویی های غیر مجاز باشید؟! چون دانش فنی و مهارت عملی برای شستشوی انواع فرش‌‌ها را ندارند. قالیشویی مانند هر حرفه دیگری نیازمند دانش و تخصص است. فردی که عملیات قالیشویی را انجام می‌دهد باید با انواع فرش‌ها، انواع الیاف، تار و پود، طرح و رنگ و … آشنا باشد. تنها در این صورت است که تشخیص می‌دهد هر فرش را با چه درجه حرارت آب باید بشوید یا چه نوع مایعی برای شستشوی انواع فرش ابریشم، گل ابریشم، پشمی، پلی استر، اکریلیک و … اقدام کند. همچنین یک مجموعه معتبر و باسابقه می‌تواند خدمات رفو و تعمیر فرش را نیز ارایه کند.چنانچه نیازمند دریافت خدمات تخصصی شستشوی فرش‌های خود در کرج هستید، روی قالیشویی خوشنام حساب کنید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *