خشک کن لوله ای چیست؟

خشک کن لوله ای چیست؟


خشک کن لوله ای یا سانتریفیوژ دستگاهی استوانه‌ای برای خارج کردن آب از فرش پس از شستشوی آن است. این دستگاه مقدمات خشک کردن فرش را فراهم کرده و روند آن را سرعت می‌بخشد.

بسته به قدرت و تعداد دور این دستگاه، آب بیشتری از فرش خارج شده و کمک زیادی به روند کار انجام می‌گیرد. از مزایای کار با این دستگاه حفاظت فرش از شکستن و تخریب و ترکیب رنگ‌ها حین عمل خشک شدن است.

در این مطلب ضمن معرفی این دستگاه به موارد زیر می‌پردازیم:

  • خشک شدن فرش چه اهمیتی در مراحل قالیشویی دارد؟
  • کدام نوع خشک کن فرش مناسب‌تر است؟
  • از مزایای کاربردی این دستگاه خشک کن بیشتر بدانیم!

در مطالعه این نوشتار با ما همراهی کنید.

اهمیت خشک کردن فرش پس از شستشو!

شستشوی فرش کار دشوار و سنگینی است، اما ارزش پاکیزگی و نظافت بعد از آن را دارد. گرچه کمتر درباره خشک کردن فرش، که یکی از مراحل مهم شستشو است صحبت می‌شود!

در یک قالیشویی معتبر، مرحله خشک کردن فرش بلافاصله پس از شستشوی آن آغاز می‌شود. باقی ماندن آب در الیاف قالی باعث بروز مشکلاتی از قبیل بو گرفتن فرش شسته شده، زرد شدن ریشه‌ها و حتی پوسیدگی آنها می‌شود.

بدون یک خشک‌کن حرفه‌ای و قوی، این مرحله هرگز به‌طور کامل و با سرعت لازم انجام نمی‌شود.

چاره کار استفاده از دستگاه خشک کن اتوماتیک است که به این مرحله سرعت و سهولت می‌بخشد.

خشک کن لوله ای و نقش مهم آن در شستشوی موفق فرش!

این نوع خشک‌کن به‌طور خلاصه استوانه‌ای است که فرش را به‌دور آن پیچیده و با سرعت بالا می‌چرخانند. این روش که اساس آن سانتریفیوژ یا خاصیت گریز از مرکز است، بیشترین مقدار آب را از فرش خارج کرده و آن را برای خشک شدن نهایی آماده می‌کند.

در این روش عملکرد دستگاه تعیین کننده، سرعت کار و میزان آبی است که از فرش خارج خواهد شد.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

خشک کن لوله ای چیست؟

مورد مهم در این پروسه، تعداد دور چرخش استوانه خشک کن لوله ای است که به سرعت خشک شدن کمک زیادی می‌کند. این میزان حدود ۱۴۰۰ دور در دقیقه (و در برخی نمونه‌ها تا ۳۰۰۰ دور) بوده و تا ۹۵ درصد آب را بدون بازگشت از فرش خارج می‌کند. این کار به زمان کوتاهی بین ۲ تا ۷ دقیقه نیاز دارد. پس از این مرحله فرش به‌سرعت خشک خواهد شد.

تعداد سوراخ‌هایی که در بدنه استوانه وجود دارد نیز نقش مهمی در خروج آب از این مجموعه داشته و آن را آسان‌تر می‌کند.

برای آنکه این دستگاه کار خروج آب از فرش را به‌خوبی انجام داده و حین کار نیز لرزش زیادی نداشته باشد، بالانس بودن آن و استفاده از لاستیک‌های لرزه گیر حاوی باد الزامیست.

از مزایای بزرگ خشک کن لوله ای حفظ حالت اصلی فرش و جلوگیری از شکسته شدن آن است. در انواع قدیمی فرش حین خشک شدن مچاله و درهم پیچیده می شد و در بسیاری موارد می‌شکست.

کلام آخر!

شستشوی اصولی و بهداشتی فرش بدون خشک کردن آن معنای چندانی نمی‌دهد. برای سرعت و سهولت بخشیدن به این کار، خشک کن لوله ای گزینه مناسبی است. این دستگاه بدون سیب به تار و پود فرش و در کمترین زمان ممکن این کار را انجام می دهد.

ضمن خشک کردن فرش با این سیستم کلیه آب موجود در فرش تا ۹۵٪ خارج شده و فرایند خشک شدن نهایی فرش سرعت بالایی می‌گیرد.

استفاده از دور سرعت در چرخش فرش، بدون ترکیب رنگ‌ها یا آسیب به بافت و الیاف آن، فرش را در کمترین زمان ممکن خشک می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *