مهمترین دلایل پاره شدن فرش -قالیشویی خوشنام

مهمترین دلایل پاره شدن فرش


مهمترین دلایل پاره شدن فرش

فرش ها جزو وسیله های کاربردی و تزئینی در خانه و محیط های مختلف هستند که به دلایل مختلفی ممکن است دچار آسیب های متفاوتی مثل پاره شدن شوند. فرش ها بر اساس مکان و میزان رفت و آمد روی آن ها ممکن است دچار این آسیب شوند.

به همین دلیل باید برای نگهداری و مواظبت از آن ها نکات و اقدامات احتیاطی را رعایت کنید. در این مقاله نیز در نظر داریم شما را با دلایل یکی از آسیب های رایج فرش یعنی پارگی آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

رایج ترین دلایل پاره شدن فرش

قدیمی بودن و پوسیدگی فرش

بعضی از فرش های قدیمی و کهنه به طور طبیعی با گذشت زمان پوسیده می شوند اما ممکن است افراد در زمان شستشو از این مسئله آگاهی نداشته و شستشوی فرش را با روش های نامناسب و غیر استاندارد انجام دهند که همین کار باعث آسیب دیدن و پاره شدن بافت و الیاف فرش خواهد شد. برای این که جلوی این اتفاق را گرفته و فرش خود را در بهترین حالت خود نگه دارید بهتر است از قالیشویی های معتبر برای شستن این نوع فرش ها کمک بگیرید.

همچنین بخوانید


برای ترمیم فرش بیدزده ابتدا باید تمامی بیدها را با مواد خاص از بین برد و بعد فرش را شستشو داد. اگر همان ابتدا فرش را بشویید بیدها از بین نمی‌روند …

باقی ماندن رطوبت و نم در فرش

معمولا رطوبت و نم روی فرش ها تاثیر خوبی ندارد و ممکن است به راحتی باعث پوسیدگی و آسیب دیدن آن ها شود. برای این که از این مشکل دوری کنید بهتر است بعد از شستن تمیز فرش آن را در محیط باز و نورگیر قرار دهید تا به آرامی خشک شده و هیچ نوع رطوبتی روی آن باقی نماند.

بعضی از قالیشویی ها نیز با کمک دستگاه های مخصوص فرش اقدام به خشک کردن فرش می کنند تا تمامی رطوبت فرش را از بین ببرند اما در هر حال حتی بعد از دریافت فرش خود نیز برای اطمینان بهتر است فرش خود را مدتی در هوای آزاد قرار دهید تا رطوبت آن کاملا حذف شود.

تولید فرش با الیاف نامناسب

فرش ها دارای جنس و مدل های مختلفی هستند که متاسفانه بعضی از تولید کننده برای تولید فرش از الیاف بی کیفیت و نامناسبی استفاده می کنند. این فرش ها معمولا به نسبت دیگر فرش ها دارای قیمت پایین تری هستند اما به همان میزان نیز دارای کیفیت و ماندگاری پایین تری نیز هستند و سریعا با آسیب و خرابی مواجه می شوند. به خصوص این فرش ها در زمان شستشو دچار بیش ترین آسیب شده و ممکن است به راحتی پاره شوند.

مهمترین دلایل پاره شدن فرش -قالیشویی خوشنام

شوینده بی کیفیت

یکی از مهم ترین مواردی که ممکن است در پاره شدن فرش ها نقش داشته باشد، استفاده از شوینده های نامناسب و بی کیفیت است. اگر فرش های خود را در خانه می شویید حتما شوینده های مخصوص شستشوی فرش را تهیه کنید و نباید از شوینده هایی که برای بافت فرش ضرر دارد استفاده کنید.

همچنین اگر فرش خود را می خواهید به قالیشویی بسپارید حتما این کار را به افراد متخصص و حرفه ای این حیطه بسپارید چرا که قالیشویی های نامعتبر و غیرمجاز به دلیل استفاده از شوینده های غیر استاندارد و نامناسب در نهایت باعث آسیب دیدن فرش و پارگی آن خواهند شد.

سخن پایانی

فرش ها جزو وسیله های کاربردی و محبوب هستند که اگر به خوبی از آن ها نگهداری و مراقبت نشود به راحتی با آسیب های مختلف مثل پوسیدگی، فرسودگی، بیدزدگی، پارگی و غیره مواجه خواهند شد. توصیه می کنیم برای جلوگیری از پاره شدن فرش نکات ذکر شده در این مقاله را رعایت کنید تا شاهد آسیب دیدن فرش خود نشوید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *