تفاوت شستشوی اتوماتیک و معمولی فرش

تفاوت شستشوی اتوماتیک و معمولی فرش


تفاوت شستشوی اتوماتیک و معمولی فرش

این روز‌ها هر نوع فرشی به یک کالای لوکس تبدیل شده که همین امر لزوم مراقبت و حفاظت از آن را دو چندان کرده است. اگر چه در گذشته خانه‌های بزرگ و زمان آزاد بیشتری که مردم داشتند، شرایط را برای شستن فرش‌ها در حیاط یا پشت‌بام محیا می‌کرد اما امروزه این امکان برای بسیاری وجود ندارد.

این‌گونه شد که قالیشویی‌ها روز‌به‌روز گسترش یافتند، از تکنولوژی عقب نماندند و شستشوی تمام اتوماتیک جای خود را به شستشوی معمولی داد. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که تفاوت شستشوی اتوماتیک و معمولی فرش چیست؟

در پاسخ به افرادی که شستشوی اتوماتیک را قبول ندارند!

جالب است که برخی از افراد در ابتدا با هر نوع تکنولوژی‌ای مخالف‌ هستند و فکر می‌کنند که به‌عنوان مثال شستشوی اتوماتیک مانند شستشوی سنتی نمی‌تواند فرش را تمیز کند. البته حق دارند چرا که شستشوی اتوماتیک اصلاً در حد شستشوی سنتی نیست و بسیار فراتر از آن است!

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

تفاوت شستشوی اتوماتیک و معمولی در فرش‌های دست‌باف و ماشینی

اگر شما فرش دست‌باف دارید و می‌خواهید آن را بشویید حتماً به این موضوع دقت کرده‌اید که فرش دست‌باف معمولاً از نخ‌هایی بافته می‌شود که به‌صورت سنتی رنگ‌آمیزی شده‌اند. برای این‌که رنگ‌ها در فرش دست‌باف ثابت بمانند و ترکیب نشوند، باید در شستشوی فرش دست‌باف بسیار دقت کنید.

از طرفی پس از شستشوی فرش دست‌بافت، بلند کردن آن بسیار سخت است. از سویی دیگر حتماً باید این فرش به‌خوبی خشک شود چرا که در صورت عدم خشک شدن کافی، تار و پود آن فرسوده و از عمر فرش کاسته می‌شود.

پس به نظر شما آیا روش سنتی فرش‌شویی پاسخ‌گو به بر‌طرف کردن نیاز‌های شستشویی فرش دست‌باف است؟

مسلما خیر! در قالیشویی‌های تمام اتوماتیک از شوینده‌هایی استفاده می‌شود که موجب تثبیت رنگ می‌شوند و از طرفی به وسیله‌ی دستگاه‌های خشک‌کن، آب موجود در فرش به‌خوبی تبخیر می‌شود.

اگرچه در مورد فرش ماشینی در مقایسه با فرش دست‌باف، حساسیت کمتر است اما برای شستشوی فرش ماشینی به صورت سنتی هم باید یک سری نکات را رعایت کنید که عبارتند از:

  • غبار‌روبی اولیه قبل از خیس شدن فرش لازم است.
  • استفاده از مواد شوینده با pH بسیار پایین و سفید‌کننده‌ها ممنوع است.
  • از به‌کار بردن فرچه‌های زبر که باعث آسیب به تار‌و‌پود فرش می‌شوند، خودداری کنید.
  • برای خشک کردن فرش باید آن‌را در حالت کاملاً آویزان قرار دهید.
  • برای غوطه‌ور کردن فرش در آب باید جریان ثابت باشد.
  • فرش را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندهید.
تفاوت شستشوی اتوماتیک و معمولی فرش

تفاوت شستشوی اتوماتیک و معمولی از نظر مواد شوینده

یکی از تفاوت‌های شستشوی اتوماتیک با معمولی این است که معمولاً در شستشوی معمولی فرش با استفاده از آب و تاید یک بار شستشو و سپس خشک می‌شود اما در شستشوی اتوماتیک فرش دو بار به وسیله‌ی شامپو شستشو داده می‌شود و سفید‌شویی و لکه‌بری هم انجام می‌گیرد. در اکثر مواقع شامپوی مصرف شده در شستشوی درجه یک شامپو‌ها‌یی است که به بافت فرش هیچ آسیبی وارد نمی‌کنند.

تفاوت شستشوی اتوماتیک و معمولی از نظر تجهیزات و دستگاه ها

در روش معمولی شستشو توسط افراد انجام می‌گیرد و به همین دلیل بسیار زمان‌بر است. در روش تمام اتوماتیک پس از شستشو در دستگاه، فرآیند آبگیری فرش به صورت کاملاً اتوماتیک توسط دستگاه انجام می‌گیرد و در نهایت افراد متصدی فرش را به سالن گرما انتقال می‌دهند تا خشک شود. معمولاً در مرحله‌ی خشک شدن، فرآیند پرز‌گیری هم انجام می‌گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *