اطلاعات کامل در مورد ابزارهای رنگ آمیزی نقشه فرش

اطلاعات کامل در مورد ابزارهای رنگ آمیزی نقشه فرش - قالیشویی خوشنام

اطلاعات کامل در مورد ابزارهای رنگ آمیزی نقشه فرش


کاربرد ابزار و وسایل رنگ‌آمیزی نقشه فرش

هنر طراحی نقشه فرش توسط استادکاران حرفه‌ای و با تجربه انجام می‌شود و طرح‌های زیبایی خلق می‌شود. برای طراحی و رنگ آمیزی نقشه‌های فرش از ابزارها و وسایل مخصوصی استفاده می‌شود که در این مطلب قصد داریم آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

ابزارها و وسایل طراحی و رنگ آمیزی نقشه فرش

وسایلی که طراح نقشه قالی به آن‌ها نیاز دارد تا کار خود را انجام دهد به شرح زیر است.

 •  طرح اصلی
  شروع هر کاری نیاز به نقشه و طرح دارد. قالیبافی هم از این قاعده مسثنی نیست و نیاز به هنرمندانی دارد که نقشه فرش را طراحی کنند تا بافنده از آن به عنوان یک الگو برای بافت فرش دستبافت استفاده کند. این نقشه یک کاغذ چهارخانه است که سفید است و رنگی در آن به کار نرفته است. طراح نقشه طرح یا الگوی متقارنی که در ذهن دارد را روی آن پیاده می‌کند.
 •  میز رنگ آمیزی
  یکی دیگر از ابزارهای کار مخصوص طراحی نقشه فرش و رنگ آمیزی آن میز تحریر مخصوصی است که نقشه روی آن پهن می‌شود. روی این میز علاوه بر اقدامات رنگ آمیزی می‌توان کارهای مربوط به نقطه چینی را هم انجام داد.

همچنین بخوانید


 رنگ‌های ثانویه مورد استفاده در نقشه فرش از ترکیب رنگ‌های اصلی بدست می‌آیند. در این مطلب فرمول ساخت تعدادی از رنگ‌های مصرفی در قالی را توضیح می‌دهیم…

 •  میز کپی
  میز کپی از لحاظ ظاهر شباهت زیادی به میز تحریر دارد اما سطح آن شیشه‌ای است. روی این میز یک لامپ مهتابی قرار دارد تا فردی که طراحی را به عهده دارد ریزه‌کاری‌ها را با دقت بالایی انجام دهد.
 •  رنگ‌های متنوع
  برای رنگ آمیزی نقشه از انواع رنگ پودری و مایع استفاده می‌شود. تمام رنگ‌های ثانویه و مورد استفاده هم از ترکیب رنگ‌های اصلی بدست می‌آیند.
 •  صمغ
  با توجه به اینکه رنگ‌ها بعد از نقطه‌گذاری نمی‌توانند به خوبی به نقشه بچسبند، لازم است از ماده‌ای استفاده شود تا رنگ را به نقشه بچسباند. این ماده صمغ است.صمغ حالت پودری دارد و از درختان مختلفی گرفته می‌شود. اما کاربرد صمغ درخت انبه بیشتر از درختان دیگر است، زیرا میزان چسبندگی مطلوبی بین رنگ و نقشه ایجاد می‌کند.
 •  قلم نقشه
  برای کشیدن نقشه، رنگ آمیزی و نقطه‌زنی نقشه‌های فرش دستبافت از قلم‌ موهای مخصوصی استفاده می‌شود. این قلم‌موها نرم هستند و در سایزهای مختلف ریز و درشت در دسترس هستند. استادکاران می‌توانند متناسب با طرح و نقشه‌ای که در اختیار دارند از قلم‌موی مناسب استفاده کنند.
اطلاعات کامل در مورد ابزارهای رنگ آمیزی نقشه فرش - قالیشویی خوشنام

فرش‌ها را برای شستشو و تعمیر به کدام قالیشویی بسپاریم؟
قالیشویی خوشنام کرج یکی از بزرگترین و معتبرترین قالیشویی‌هاست که کارکنان با تجربه و متعهدی دارد و از دستگاه‌ها و ابزارآلات پیشرفته استفاده می‌کند. همچنین تعرفه‌های ارائه خدمات در این قالیشویی کاملاً منصفانه است.انواع خدماتی که در قالیشویی کرج به مشتریان ارائه می‌شود شامل موارد زیر است.

 •  شستشوی فرش دستبافت و ماشینی، تابلو فرش
 •  رفو کردن فرش‌های کهنه و سوخته یا ریشه‌های فرسوده
 •  خشکشویی انواه مبلمان و تشک خوشخواب تک نفره و دو نفره

راه ارتباط با قالیشویی با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰ و ثبت سفارش آنلاین در سایت قالیشویی است.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش آنلاینتماس فوری