اطلاعات کامل در مورد شستشوی رنگ از روی نقشه فرش - قالیشویی خوشنام

اطلاعات کامل در مورد شستشوی رنگ از روی نقشه فرش


نحوه شستشوی رنگ از روی نقشه فرش چگونه است؟

فرش یکی از لوازم اصلی در دکوراسیون منازل ایرانی است. عوامل مختلفی نظیر استفاده از شوینده‌ی نامناسب و نور افتاب و نگهداری نادرست باعث تغییر رنگ الیاف فرش و از بین رفتن زیبایی ظاهری آن می‌شود. در این مطلب قصد داریم راه‌های اصلاح و شستشوی رنگ از روی نقشه فرش را بیان کنیم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

راه شستشوی رنگ از روی نقشه فرش

یکی از راه‌های اصلاح رنگ از روی نقشه فرش استفاده از ترکیب ماست ترش و هیدروسولفیت و آب است. بعد از مخلوط کردن این مواد با هم باید چند دقیقه صبر کنید تا فعل و انفعالات مورد نیاز انجام شود. سپس با استفاده از یک قلمو از این ترکیب روی قسمت‌های روشن فرش بمالید.بعد از چند دقیقه با دستمال آن را تمیز کنید و رنگ دادگی فرش را اصلاح کنید. نکته‌ی با اهمیتی که در انجام این روش باید به آن توجه کرد این است که قلمو را در جهت خواب فرش بکشید تا تمام قسمت‌ها تمیز شود.

همچنین بخوانید


برای کشیدن نقشه فرش و رنگ آمیزی به ابزارها و وسایل متعدد و مخصوصی نیاز است. این مطلب در مورد معرفی ابزارهای رنگ آمیزی نقشه فرش است …

همچنین برای اینکه مطمئن شوید این ترکیب آسیبی به فرش نمی‌زند این ترکیب را بر روی یک تکه‌ی کوچک از فرش امتحان کنید.محلول‌های دیگری که برای شستشوی رنگ از روی نقشه فرش بکار می‌رود شامل موارد زیر است.

  •  نمک سولفات سدیم ۵ تا ۲۰ درصدی
  •  محلول آمونیاک
  •  پریدین
  •  کربنات سدیم
    در استفاده از پریدین دقت داشته باشید که آن را حتماً با آب رقیق کنید و هنگام رقیق کردن به بخارات سمی که حین درست کردن ترکیب ایجاد می‌شود توجه داشته باشید. زیرا این بخارات سمی به پوست و چشم آسیب می‌زند.

با چه روش‌هایی از ترکیب شدن رنگ روی فرش جلوگیری می‌کنیم؟

عوامل متعددی باعث ترکیب رنگ‌های فرش با هم و از بین رفتن زیبایی ظاهری آن می‌شود. درصورتی‌که این عوامل را بشناسیم می‌توان با کنترل کردن آن از آسیب به فرش جلوگیری کرد. موارد زیر مهم‌ترین توصیه‌ها برای جلوگیری از ترکیب رنگ الیاف فرش است.

  •  فرش‌ها را در مقابل نور آفتاب پهن نکنید. اگر نور خورشید از پنجره مستقیم روی فرش می‌تابد حتما از پرده یا روفرشی استفاده کنید.
اطلاعات کامل در مورد شستشوی رنگ از روی نقشه فرش - قالیشویی خوشنام
  •  نوع شوینده‌ و شیوه شستشوی فرش از عوامل با اهمیتی است که در رنگ دادن آن تاثیر دارد. پس اگر می‌خواهید فرش را در خانه بشویید به این موارد دقت کنید.
  •  شستن فرش گران قیمت و نفیس را به مراکز قالیشویی معتبر بسپارید.

از خدمات کدام قالیشویی استفاده کنیم؟

اگر می‌خواهید یک قالیشویی معتبر برای شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی انتخاب کنید ما قالیشویی خوشنام کرج را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این قالیشویی کارکنان حرفه‌ای و با تجربه‌ای فعالیت دارند و از دستگاه‌ها و ماشین آلات مجهز برای شستن فرش استفاده می‌شود. همچنین تعرفه‌های شستشوی فرش کاملاً منصفانه و بر اساس متراژ فرش معین می‌شود.علاوه بر شستشوی فرش، خدمات دیگری نظیر رفو کردن فرش‌های کهنه و آسیب دیده و خشکشویی مبلمان و تشک‌های خوشخواب هم در این قالیشویی انجام می‌شود. برای ارتباط با این مجموعه می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰ تماس بگیرید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *