راهنمای کامل فرمول ساخت تعدادی از رنگ‌های مصرفی - قالیشیویی خوشنام

راهنمای کامل فرمول ساخت تعدادی از رنگ‌های مصرفی


آشنایی با فرمول ساخت تعدادی از رنگ‌های مصرفی در قالی

فرش‌های دستبافت به نقشه‌های زیبا و ترکیب رنگ‌های جذاب معروف هستند و می‌توانند نظر بینندگان را جلب کنند. اما کسی که کار طراحی نقشه فرش را انجام می‌دهد باید ذوق داشته باشد و هارمونی زیبایی از رنگ‌ها را در نقشه به کار ببرد. به این ترتیب اصول آماده کردن رنگ‌ها اهمیت زیادی دارد. در این مطلب فرمول ساخت رنگ‌های مصرفی قالی را بیان می‌کنیم.

رنگ‌های اصلی مصرفی در قالی

رنگ‌های آبی، زرد و قرمز جزو رنگ‌های اصلی هستند که در طراحی نقشه فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها با یکدیگر رنگ‌های مختلف دیگری آماده می‌شود که فرمول آماده کردن آن‌ها به شرح زیر است.

 •  رنگ سبز
  سبز یکی از رنگ‌های پر کاربرد است که از ترکیبات مختلفی ساخته می‌شود. به طور مثال رنگ‌ سبز تیره را می‌توان از ترکیب رنگ سفید، زرد، مشکی، سرمه‌ای بدست آورد. برای ساختن طیف‌های دیگر رنگ سبز باید از رنگ‌های دیگری استفاده کرد. برای سبز چناری، می‌توان رنگ سبز، سفید و زرد را با هم ترکیب کرد.در واقع به کاربردن رنگ مشکی در ترکیبات رنگ سبز باعث تیره شدن آن می‌شود و اگر می‌خواهید رنگ روشنی داشته باشید باید رنگ مشکی را حذف کنید و بیشتر از رنگ سفید استفاده کنید.

همچنین بخوانید


بررسی‌های باستان شناسی نشان داده است که ایرانیان در رنگرزی مانند سایر اقوام و ملل باستان مهارت داشته‌اند و مواد رنگرزی که برای پارچه‌های خود به کار می‌برند بسیار پایدار و چشمگیر است…

 • رنگ کرم
  رنگ‌های کرم و کرم استخوانی، از ترکیب کردن رنگ‌های زرد، سفید و شتری تشکیل می‌شود. البته در رنگ کرم استخوانی باید از رنگ سفید بیشتری استفاده شود.
 •  رنگ شتری
  رنگ شتری از رنگ‌های پرکاربرد در نقشه فرش است که برای درست کردن آن باید رنگ‌های زرد، سفید و دارچینی را با هم ترکیب کرد.
 •  رنگ زرشکی
  پایه‌ی رنگ زرشکی از رنگ لاکی یا قرمز است که باید با رنگ مشکی ترکیب شود.
 •  رنگ پوست پیازی
  پوست پیازی به رنگ صورتی نزدیک است و از ترکیب رنگ‌های سفید، قهوه‌ای و لاکی بدست می‌آید.
 •  رنگ نخودی
  نخودی از طیف رنگ‌های زرد است که از ترکیب کردن رنگ‌های زرد، سفید و نارنجی به دست می‌آید.
 • طوسی
  طوسی تیره و روشن از ترکیب درصدهای کم و زیاد رنگ‌های سفید و مشکی بدست می‌آید. میزان تیره یا روشن کردن رنگ بستگی به سایر رنگ‌های مورد استفاده در نقشه فرش دارد که باید با هم هماهنگ باشند.
 •  خاکی
  طیف رنگ‌های خاکی تیره و روشن از ترکیب رنگ‌های سفید و مشکی، دارچینی و قهوه‌ای بدست می‌آید.
راهنمای کامل فرمول ساخت تعدادی از رنگ‌های مصرفی - قالیشیویی خوشنام

معرفی قالیشویی معتبر در کرج

قالیشویی خوشنام شعبه‌ای در کرج دارد و عضو اتحادیه قالیشویی است. در این قالیشویی از شوینده‌های درجه یک و با کیفیت استفاده می‌شود تا رنگ الیاف فرش تغییر نکند. مزیت دیگر استفاده از خدمات این قالیشویی این است که سفارشات را به موقع به مشتریان تحویل می‌دهد.

انواع خدمات ارائه شده در قالیشویی خوشنام کرج

 •  شستشوی انواع فرش دستبافت، ماشینی و تابلو فرش
 •  ترمیم و رفوی فرش‌های آسیب دیده، سوخته و کهنه
 •  خشکشوئی انواع مبلمان راحتی و سلطنتی، صندلی‌های رستوران و سالن اجتماعات

خشکشوئی تشک خوشخواب تک نفره و دو نفره
برای ارتباط با قالیشویی خوشنام کرج با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰ تماس بگیرید یا در وب سایت آنلاین قالیشویی ثبت نام کنید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *