شستشوی فرش چله ابریشم - قالیشویی خوشنام

شستشوی فرش چله ابریشم


شستشوی فرش چله ابریشم

ابریشم یک فیبر پروتئینی طبیعی است که وقتی لارو کرم ابریشم پیله تشکیل می‌دهد، تولید می‌شود. ابریشم اگرچه یکی از قوی‌ترین الیاف طبیعی است، اما زمانی‌که خیس می‌شود تا ۲۰ درصد استحکام خود را از دست می‌دهد. در نتیجه مواد شوینده، ساییدن، شستن با آب‌ داغ و بخار می‌تواند به الیاف ابریشم آسیب برساند. بنابراین تمیز کردن حرفه‌ای تمام فرش‌های ابریشمی نیاز به رعایت برخی نکات دارد. به‌همین خاطر در این مطلب به نکات لازم برای شستشوی فرش چله ابریشم پرداخته‌ایم.

نگهداری از فرش و قالیچه های ابریشمی

فرش ‌ها و قالیچه ‌های ابریشمی (به‌ویژه فرش‌های ابریشمی خالص) دارای درخشندگی طبیعی، بافتی صاف و نرم و قیمتی گران هستند، بنابراین بسیار مهم است که از آن‌ها به‌خوبی نگه‌داری کنید.بهترین راهنما برای نگه‌داری از فرش‌های ابریشمی به‌ویژه فرش چله ابریشم در وهله اول این است که آن‌ها را از آسیب دور نگه‌دارید. در واقع بهتر است آن‌ها در محلی قرار گیرند که خیلی در معرض ترافیک رفت‌وآمد نباشند و همچنین از سرریزهای مکرر مانند ریختن چای، غذا و… در امان باشند. زیرا تمیز کردن مکرر فرش چله ابریشم می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری را ایجاد کند.

همچنین بخوانید


یکی از مشکلاتی که در ظاهر فرش ایجاد می‌شود ترکیب رنگ‌های آن با هم است. در این مطلب قصد داریم نحوه شستشوی رنگ از روی نقشه فرش را بیان کنیم….

همچنین همیشه فرش‌های ابریشمی را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید، تابش طولانی مدت نور خورشید می‌تواند باعث محو شدن رنگ‌ها و ضعیف شدن الیاف ابریشم شود.برای این‌که خاک در الیاف ابریشم نفوذ نکند، باید آن‌ها را مرتب جاروبرقی بکشید. با این‌حال، توجه داشته باشید که به هیچ‌وجه نباید از برس غلتکی یا کوبنده استفاده کنید. یک جایگزین مطمئن برای تمیز کردن فرش، استفاده از روش سنتی است. یعنی فرش را بیرون آویزان کنید و با جارو دستی بر روی آن بکوبید تا گرد‌و‌غبار و کثیفی از بین برود.

نکات ممنوعه در شستشوی فرش چله ابریشم

هرگز از پاک‌کننده های آنزیمی برای شستن فرش چله ابریشم استفاده نکنید، به‌ویژه آنزیم‌هایی که برای هضم لکه‌های مبتنی بر پروتئین استفاده می‌شوند، زیرا ابریشم عمدتاً از پروتئین تشکیل شده و این مواد شوینده می‌تواننند الیاف آن را تجزیه کنند.همچنین در هنگام شستن فرش چله ابریشم از آب داغ یا بخار استفاده نکنید، گرما می‌تواند باعث کوچک شدن الیاف ابریشم شود.

شستشوی فرش چله ابریشم - قالیشویی خوشنام

اگر قصد دارید فرش را در خانه بشویید برای جلوگیری از آسیب دیدن الیاف فرش، آن را مانند دیگر فرش‌ها نشویید. یعنی به فرش هیچ‌گونه فشار سنگین مانند ساییده شدن با پارو، جارو و… وارد نشود. همچنین مانند شستن دیگر فرش‌ها نباید آن را خیس کنید!نکته‌ی دیگری که باید مراقبت باشید برای جلوگیری از تغییر شکل دائمی فرش، پس از شست‌وشو آن را تا یا لول نکنید.

شستشوی فرش چله ابریشم در قالیشویی خوشنام

فرش‌های ابریشم گران‌قیمت و به‌نوعی سرمایه حساب می‌شوند، بنابراین شستشوی فرش چله ابریشم به دست قالیشویی‌ها و افراد حرفه‌ای مراقبت از سرمایه خواهد بود. به‌ویژه اگر لکه‌های جدی روی فرش ایجاد شده است، در تماس با متخصصان لحظه‌ای درنگ نکنید.قالیشویی خوشنام یکی از معتبرترین و باسابقه‌ترین مراکز در شست‌وشوی فرش‌ به‌ویژه انواع فرش ابریشمی است که در سراسر محله‌های شمال، غرب و جنوب تهران و کرج دارای شعبه‌های متعدد است. سپردن فرش چله ابریشم به این مرکز باعث می‌شود تا فرش‌تان هیچ‌گونه آسیبی نبیند و همچنین باکیفیت روز اول به شما تحویل داده شود.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *