اتحادیه قالیشویی تهران

اتحادیه قالیشویی تهران


در خانه ما ایرانی‌ها، فرش‌ها یکی از عناصر اصلی دکور منزل به‌شمار می‌آیند. گاهی نقش فرش‌ها بسیار فراتر از یک وسیله منزل تلقی می‌شود و آن‌ها را به‌عنوان نماد فرهنگ و هنر ایرانی به دیوار می‌زنند و برای زیباتر نشان دادن فضای داخل منزل و محیط‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند.

از سوی دیگر سبک و روش زندگی مدرن موجب شده است تا روش‌های قدیمی شستشوی فرش، جای خود را به روش‌های جدید دهند. در این راستا قالیشویی‌های مختلفی تاسیس می‌شوند که هدف آن‌ها ارائه خدماتی در رابطه با شستن قالی یا تعمیر آن است.

با وجود تعداد بالای این مراکز، وجود یک هیئت ناظر که بر درستی کار قالیشویی‌ها نظارت داشته باشد، لازم و ضروری است.

اتحادیه‌های قالیشویی با هدف حمایت از مشتریان و نظارت بر کار قالیشویی‌ها ایجاد شده‌اند. در این مطلب به شرح وظایف و ارائه شماره تلفن اتحادیه قالیشویی تهران خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

اتحادیه قالیشویی تهران

همان‌طور که اشاره کردیم، امروزه صنف قالیشویی نیز به سایر صنف‌های کسب‌وکار موجود در بازار اضافه شده است. اتحادیه‌های قالیشویی در شهرهای مختلف ایران با هدف نظارت بر کیفیت کار قالیشویی‌ها و همچنین قیمت‌های اعلام شده از سوی آن‌ها ایجاد شده‌اند.

اتحادیه قالیشویی تهران نیز یکی از اتحادیه‌های ناظر بر صنف قالیشویی است که اعضای آن‌ را افراد متخصص و خبره در

حوزه قالیشویی و فرش تشکیل می‌دهند.

همچنین بخوانید


علاقه بسیار زیاد ایرانیان به قالیبافی و تولید فرش‌های باکیفیت توسط هنرمندان ایرانی، باعث شده است تا این هنر خاص و اصیل ایرانی در جهان شهرت بالایی به‌دست آورد….

وظایف اصلی این اتحادیه در تهران عبارت هستند از:

استعلام قالیشویی مجاز

همواره در هر صنفی تعدادی مرکز غیر مجاز وجود دارند که بدون کسب اجازه از مقامات مربوطه، در حوزه تخصصی به فعالیت می‌پردازند. اعتماد به قالیشویی‌های غیرمجاز و درخواست دریافت خدمات از آن‌ها ممکن است شما را با مشکلات مختلفی روبه‌رو کند.

اتحادیه قالیشویی تهران، فهرستی از مراکز معتبر و دارای پروانه کسب را با هدف حمایت از مشتریان و همچنین معرفی قالیشویی‌های مجاز، در اختیار مردم قرار می‌دهد تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

اعلام یک قیمت مصوب

با توجه به تعداد بالای قالیشویی‌ها در شهر تهران و شهرستان‌های اطراف آن، ممکن است قیمت دریافت خدمات در هر یک از این مراکز متفاوت از دیگری باشد. گاهی بعضی از قالیشویی‌ها قیمت‌های بسیار بالایی اعلام می‌کنند که خارج از توان مشتریان است.

اتحادیه‌هایی قالیشویی برای جلوگیری از به‌وجود آمدن هرج و مرج و بی‌نظمی، با اعلام یک قیمت مصوب و نظارت بر اعمال آن

توسط قالیشویی‌های مجاز، از حقوق مشتریان دفاع کرده و از متضرر شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

اتحادیه قالیشویی تهران

پیگیری شکایت‌ها

در بالا به این نکته اشاره کردیم که اتحادیه قالیشویی علاوه ‌بر معرفی فهرست قالیشویی‌های مجاز و نظارت بر کار آن‌‎‌ها، یک قیمت مصوب تعیین می‌کند که تجاوز از آن را تخلف می‌داند.

در شرایطی که مشتریان استان تهران از کیفیت کار یک قالیشویی مجاز رضایت نداشته یا در هنگام پرداخت هزینه

شستشو، مبلغی بالغ بر مبلغ تعیین‌شده پرداخت کرده باشند، می‌توانند با مراجعه به اتحادیه قالیشویی تهران یا تماس با شماره ۰۲۱۶۶۸۸۱۲۴۳ شکایت‌های خود را به این مرکز اعلام کنند.

بهتر است بدانید در صورت بروز یک تخلف توسط قالیشویی‌های غیرمجاز، پیگیری شکایت‌ها توسط اتحادیه قالیشویی امکان‌پذیر نخواهد بود.

به‌همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از سپردن فرش‌های خود به قالیشویی مورد نظر مانند قالیشویی خوشنام، از اعتبار و مجوز کار آن اطمینان حاصل کنید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش آنلاینتماس فوری