قیمت قالیشویی تهران

قیمت قالیشویی تهران


اهمیت فرش‌ها در چیدمان خانه به‌ویژه برای ما ایرانیان سبب شده است تا بسیاری از ما هزینه‌های زیادی برای شستشو و نظافت فرش‌های خود صرف کنیم.

همچنین بالا رفتن احساس نیاز و درخواست به قالیشویی‌ها، دلایلی هستند که موجب شده‌اند تا بعضی از این مراکز بدون توجه به نرخ تعیین شده از سوی اتحادیه، برای خود قیمت تعیین می‌کنند.

اتحادیه‌های قالیشویی در شهرهای مختلف، نرخ شستشوی فرش‌ها را براساس معیارهای مختلفی تعیین می‌کنند که در این مطلب قصد داریم به ذکر این معیارها و همچنین نرخ مصوب سال جاری بپردازیم. با ما همراه باشید.

ابعاد فرش

اولین عامل در مشخص کردن هزینه نهایی برای شستن یک فرش، متراژ آن است. همه قالیشویی‌ها قیمت شستشوی فرش را براساس متر مربع محاسبه می‌کنند. به‌عبارت دیگر نرخ مصوب برای هر متر مربع از آن نوع فرش را در متراژ کلی ضرب می‌کنند تا هزینه نهایی را به‌دست آورند.

نوع فرش

از دیگر عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در مشخص کردن قیمت شستشوی فرش، دستباف یا ماشینی بودن آن است. معمولا فرش‌های دستباف به‌دلیل حساسیت بالایی که دارند و لزوم استفاده از شوینده‌های گیاهی برای آن‌ها، در مقایسه با فرش‌های ماشینی با قیمت بالاتری شسته می‌شوند.

از سوی دیگر فرش‌های ماشینی خود به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که هزینه شستشو برای هر متر مربع از آن‌ها متفاوت با دیگری است. به‌عنوان نمونه قیمت مصوب شستن موکت کمتر از فرش است. همچنین تراکم و بافت فرش‌ها در بالا یا پایین شدن نرخ شستشوی آن‌های تاثیر بسیار زیادی دارد.

همچنین بخوانید


قالیبافی یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال شیرین‌ترین هنرهای ایرانی است که در دنیا شهرت بسیار زیادی دارد. تا چندین سال پیش تمام‌ فرش‌های ایرانی هنر دست هنرمندانی بودند…..

نوع شستشو

نوع شستشوی فرش نیز در تعیین قیمت نهایی قالیشویی تاثیر دارد. بعضی از فرش‌ها جزو فرش‌های نفیس هستند که زمان شستشوی آن‌ها باید دقت و توجه بالایی داشت. هر چه دقت برای شستشوی یک فرش بالاتر رود، میزان حق‌الزحمه کارکنان نیز افزایش می‌یابد.

همچنین شستشو در محل یا در قالیشویی بر تعیین نرخ قالیشویی تاثیرگذار است. برای شستن بعضی از فرش‌هایی که به

سطح زیرین خود چسبیده‌اند، باید از شستشو در محل استفاده کرد که هزینه آن با هزینه حمل به قالیشویی متفاوت است.

روش شستشو در قالیشویی‌های مختلف متفاوت از یکدیگر است و شامل یکی از موارد زیر می‌شود:

  • شستشو با روش دستی که تقریبا منسوخ شده است.
  • شستشو با روش نیمه اتوماتیک که هنوز در بسیاری از قالیشویی‌های رواج دارد.
  • شستشو با روش اتوماتیک که جدیدترین روش شستن فرش محسوب می‌شود.

تعمیر و ترمیم فرش

بعضی از قالیشویی‌ها مانند قالیشویی خوشنام پس از تحویل فرش‌ها برای شستشو، آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند و در صورت مشاهده ایرادی در فرش، ابتدا آن را برطرف می‌کنند و سپس اقدام به شستن قالی خواهند کرد.
این تعمیر و ترمیم که به رفو کردن فرش شهرت دارد، ممکن است متحمل هزینه بالاتری برای مشتری باشد.

قیمت قالیشویی تهران

قیمت قالیشویی تهران

با توجه به نوسانات قیمت مواد شوینده، آب، برق، دستمزد کارکنان و عوامل دیگر، قیمت قالیشویی نیز در سال‌های مختلف متفاوت است. در جدول زیر قیمت‌های مصوب اتحادیه قالیشویی را در سال ۱۴۰۰ در تهران مشاهده می‌کنید:

سرویس قیمت
حمل فرش ۲۵۰۰۰
شستن فرش ماشینی ۱۱۵۰۰
شستن فرش دستباف ۱۵۰۰۰
شستن فرش گل ابریشم دستباف ۶۰۰۰۰
اعلاشویی فرش ماشینی ۱۶۰۰۰
اعلاشویی فرش دستباف ۲۵۰۰۰
خشکشویی فرش ماشینی در محل ۱۶۰۰۰
خشکشویی فرش دستباف در محل ۲۲۰۰۰
خشکشویی موکت در محل از ۸۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰
شستن موکت ۷۰۰۰
خشکشویی موکت پله در محل ۲۰۰۰۰
رفوگری توافقی
لکه‌بری توافقی
شستن قالیچه توافقی
اعلاشویی موکت توافقی

توجه داشته باشید تمام قیمت‌های جدول بالا براساس تومان و در ازای هر متر مربع هستند.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *