در ابتدا باید بدانید جارو زدن فرش قواعدد و قوانین خاص خود را دارد. گاهی جارو زدن می تواند به بافت فرش آسیب جدی وارد کند. برای مثال افراد گاهی وسواس نشان می دهند و فرش را از تمامی جهات جارو می زنند اما توجه نمی کنند که به این کار فرش را از بین برده و طول عمر آن را کم می کنند. باید توجه داشت که اگر فرش به درستی جارو شود، زیبایی آن دو چندان خواهد شد. چون با این کار گرد و غبار به درون بافت فرش نفوذ نکرده و فرش تا مدت ها تمیز می ماند.

جارو زدن صحیح فرش

از مهمترین روش هایی که به منظور حفاظت از فرش باید انجام پذیرد، جارو زدن صحیح فرش است که رابطه مستقیمی با افزایش طول عمر فرش دارد و اگر جارو زدن به صورت صحیح و اصولی انجام پذیرد، نتیجه آن چیزی جز افزایش طول عمر فرش نخواهد بود. جارو زدن صحیح فرش و افزایش طول عمر فرش نیازمند علم تخصصی نبوده و یک روش پیچیده محسوب نمی شود. کافی است که روش جارو زدن به درستی انجام شود و بعد از آن خواهید فهمید که جارو زدن کار آسان و جذابی است.

جهت جارو زدن

مهمترین نکته ای که در مورد جارو زدن صحیح فرش وجود دارد، این است که باید به جهت جارو زدن دقت کافی شود. به همین منظور جارو زدن صحیح فرش در جهت خواب پرز های فرش می باشد. اگر جارو زدن در جهت پرز فرش ها نباشد، به پرز های فرش فشار وارد می آید که به مرور زمان موجب می شود که عمر فرش کاهش پیدا کرده و شاهد تجمع پرز های زیادی بر روی فرش خواهیم بود.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

6.1

روش پیدا کردن جهت خواب فرش

پیدا کردن جهت خواب فرش برای جارو زدن صحیح فرش کار آسانی بوده و برای همین منظور کافی است که دست خود را به آرامی بر روی فرش مورد نظر بکشید. جهتی که در آن دست شما به اسانی و بدون مانعی حرکت کند، جهت خواب فرش است. اما اگر زمانی که دست خود را بر روی فرش می کشید، پرز های زیر دستتان حالت خشنی داشت و احساس کردید که پرز ها با حرکت دست بلند می شوند، این جهت خواب فرش نمی باشد.

از چه نوع جارو هایی برای جارو زدن صحیح فرش استفاده کنیم؟

جارو هایی وجود دارند که به منظور جارو زدن صحیح فرش ها برای هر کدام از انواع فرش مناسب هستند. بعنوان مثال برای فرش های کم پرز، می توانید از جارو هایی استفاده کنید که برس های دواری دارند چرا که با برهم زدن پرز ها موجب می شود که ذرات گرد و غبار به راحتی از داخل فرش جمع آوری شود یا برخی فرش ها هستند که پرز آن ها زیاد است و ساختار متراکمی دارند که فرش های ابریشمی از این نوع هستند که برای این فرش ها از جارو های برسی استفاده نکنید. توصیه می شود که از جارو هایی که مکنده هستند برای این کار استفاده شود. به طور کلی می توان گفت که تعداد روز های لازم برای جارو کردن فرش در طول هفته وابسته به میزان رفت و آمد در منزل و کار هایی است که در آنجا انجام می پذیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *