نحوه از بین بردن لکه شیر از روی فرش - قالیشویی خوشنام

نحوه از بین بردن لکه شیر از روی فرش


نحوه از بین لکه شیر از روی فرش

برای از بین بردن لکه شیر از روی فرش چند راهکار وجود دارد. لکه‌های خشک شده سخت‌تر تمیز می‌شوند؛ بنابراین به محض ریخته شدن شیر روی فرش، باید سریعا آن را تمیز کنید. در این پست چند روش پاک کردن لکه شیر از فرش را یاد می‌گیرید، به طوری که مجبور نشوید سریعا فرش را به قالیشویی بفرستید یا اینکه خودتان سختی شستشوی فرش را به دوش بگیرید.

با لکه شیر ریخته شده روی فرش چه کار کنیم؟

همانطوری که اشاره کردیم مهم‌ترین، اقدام و بهترین روش پاک کردن لکه شیر از روی فرش زمانی است که به تازگی ریخته شده باشد. به محض ریختن شیر روی فرش، می‌توانید آن را با آب و شامپو فرش تمیز کنید. اما شیر خشک شده بوی بدی ایجاد می‌کند و پاک کردن آن سخت‌تر است.

اگر شستشوی فرش را به قالیشویی بسپارید، تمیز کردن هر نوع لکه آسان‌تر و بهتر خواهد بود. البته توجه داشته باشید که قالیشویی باکیفیت برای از بین بردن بوی بد مواد ریخته شده روی فرش از جمله شیر نیز راهکارهایی را انجام می‌دهد. در هر صورت، اگر در وضعیتی هستید که شستشوی کامل فرش برایتان مقدور نیست، لکه و بوی شیر خشک شده و شیر تازه را با روش‌های زیر از بین ببرید.

همچنین بخوانید


برای پاک کردن لکه های مختلف مثل بستنی از روش های مختلفی استفاده شود ما بهترین راهکارهای پاک کردن لکه بستنی از روی فرش رادبه شما می آموزیم…

پاک کردن لکه شیر از فرش با نشاسته ذرت

با استفاده از نشاسته ذرت به راحتی می‌توانید لکه و بوی بد شیر را از روی فرش بردارید. برای این کار به دو دستمال، یکی تمیز و یکی نم‌دار و مقداری نشاسته نیاز خواهید داشت و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

  • از دستمال تمیز خشک برای گرفتن رطوبت فرش استفاده کنید.
  •  با کمک دستمال نم‌دار محل لکه را مالش دهید تا اثر شیر از بین برود.
  • مقداری نشاسته را روی محل لکه قرار دهید و ۳۰ دقیقه منتظر بمانید. سپس با جاروبرقی نشاسته را از روی فرش بردارید.

از بین بردن لکه شیر با استفاده از آمونیاک

در این روش با استفاده از یک قاشق آمونیاک و دو فنجان آب گرم یک محلول یکدست تهیه کنید. محلول را به یک دستمال آغشته کرده و محل لکه را به آرامی با آن تمیز نمایید. این کار را تا محو شدن کامل اثر و بوی لکه ادامه دهید.

نحوه از بین بردن لکه شیر از روی فرش - قالیشویی خوشنام

از بردن لکه شیر خشک شده روی فرش

روش اول:

در از بین بردن لکه شیر خشک شده روی فرش با استفاده سرکه، مقداری سرکه را روی محل لکه، اسپری کنید و سپس با کمک یک دستمال خشک آن را تمیز نمایید.

روش دوم:

برای پاک کردن لکه و بوی شیر ریخته شده روی فرش می‌توانید از جوش شیرین نیز استفاده کنید. جوش شیرین بو را جذب می‌کند و با این کار هم محل لکه تمیز می‌شود و هم بوی آن از بین می‌رود. در این روش مقداری از جوش شیرین را روی محل لکه قرار داده و پس از چند دقیقه با یک دستمال تمیز محل مورد نظر را تمیز کنید.

جمع بندی؛ آیا شیر باعث پوسیدگی فرش میشود

بسیاری از افراد در مورد اینکه آیا شیر فرش را پوسیده می‌کند یا خیر، سوال می‌پرسند. پاسخ بله است؛ شیر دارای مواد پروتئینی است که در صورت ماندن و کپک زدن، بافت‌ها و الیاف فرش را پوسیده می‌کند.بنابراین در صورت ریخته شدن شیر روی فرش، بهتر است با روش‌های فوق‌الذکر، اثر شیر را سریعاً بردارید و یا برای تمیز کردن باکیفیت‌تر آن را به قالیشویی بفرستید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *