چگونه لکه بستنی را از روی فرش پاک کنیم؟ - قالیشویی خوشنام

چگونه لکه بستنی را از روی فرش پاک کنیم؟


چگونه لکه بستنی را از روی فرش پاک کنیم؟

فرش های امروزی دارای اندازه، طرح، جنس و تار و پود مختلفی هستند که باعث می شود هریک از آن ها دارای خصوصیات و مشخصه های مخصوصی باشند و همین مسئله باعث می شود که برای پاک کردن لکه های مختلف مثل بستنی از روش های مختلفی استفاده شود.

در حالت کلی فرش های ماشینی که از الیاف مصنوعی ساخته می شوند می توانند روش های لکه بری قوی و تهاجمی را تحمل کنند اما این مسئله درباره فرش های دستبافت صدق نمی کند و حتما لکه بری آن ها را با دقت و ظرافت انجام دهید تا از آسیب دیدن آن جلوگیری کنید.

بهترین راهکارهای پاک کردن لکه بستنی از روی فرش

استفاده از آمونیاک

آمونیاک یکی از بهترین روش های پاک کردن لکه بستنی از روی فرش است و می توان از آن برای لکه های کهنه و قدیمی بستنی نیز استفاده کرد. اگرچه این ماده ممکن است باعث حساسیت و آلرژی های مختلف در افراد حساس شود به همین دلیل در زمان استفاده از آن نکات احتیاطی را رعایت کرده و احتیاط کنید.

همچنین قبل از استفاده حتما بخشی از آن را روی گوشه فرش تست کنید تا از عدم تغییر رنگ و آسیب فرش مطمئن شوید.در این روش یک قاشق غذاخوری آمونیاک را درون یک استکان آب ترکیب کنید و بعد از آن یک پارچه تمیز را به آن محلول آغشته کرده و روی لکه بگذارید. در آخر نیز با کمک یک دستمال تمیز اقدام به پاک کردن محل لکه کنید.

همچنین بخوانید


اگر شما نیز با لکه‌های زردچوبه و ادویه روی فرش، دست‌وپنجه نرم می‌کنید و نمی‌دانید که چگونه لکه‌های ادویه را از روی فرش پاک کنید، در این مقاله با ما همراه باشید.

استفاده از خمیرریش

بعد از ریختن بستنی روی فرش، ابتدا آن را جمع کنید و سپس کمی خمیر ریش را روی آن قرار دهید و با استفاده از یک مسواک بلا استفاده آن را به صورت کامل پاک کنید. بعد از تمام شدن کار حتما با یک پارچه نم دار جای لکه را تمیز کرده و آن را خشک کنید.

استفاده از ترکیب مایع ظرف‌شویی و سرکه

در این روش در یک ظرف اقدام به درست کردن ترکیب مایع ظرفشویی و سرکه کنید. بعد از آن یک دستمال را به محلول زده و آن را روی لکه قرار دهید. بعد از پانزده دقیقه دستمال را بردارید و از یک دستمال دیگر برای خشک کردن جای لکه بستنی استفاده کنید.همچنین هرگز این ترکیب را به صورت مستقیم روی لکه نریزید چرا که باعث پخش شدن لکه خواهد شد.

چگونه لکه بستنی را از روی فرش پاک کنیم؟ - قالیشویی خوشنام

استفاده از آب گازدار

آب گازدار نیز یکی از روش های مفید برای حذف لکه بستنی از روی فرش است. بعد از جمع کردن لکه بستنی با کمک یک قاشق از روی فرش، یک دستمال تمیز را به آب گازدار آغشته کرده و اقدام به تمیز کردن محل لکه کنید. همچنین برای تاثیرگذاری بیش تر می توانید از مایع ظرفشویی استفاده کنید. در نهایت مثل دیگر روش ها محل لکه بستنی را با یک دستمال تمیز خشک کنید.

سخن پایانی

فرش ها در طول استفاده به طور طبیعی ممکن است با لکه های مختلفی روبرو شوند که بسته به ماهیت و نوع لکه ممکن است به آسانی یا به سختی پاک شوند. لکه بستنی جزو لکه هایی است که اگر سریعا آن را پاک کنید به راحتی می توانید از شر آن خلاص شوید. اما اگر این لکه کهنه شود توصیه می کنیم از روش های ذکر شده در این مقاله کمک بگیرید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *