لکه برداری فرش دستباف - قالیشویی خوشنام

لکه برداری فرش دستباف


لکه‌برداری فرش دستبافت

پاک کردن لکه‌ها از روی فرش، یکی از راه‌های نو و تمیز نگهداشتن فرش است. فرش‌های دستبافت به عنوان یکی از سرمایه‌های ما در زندگی هستند که باید از آن‌ها به خوبی مراقبت کنیم. پاک کردن لکه از روی فرش ماشینی خیلی سخت نیست ولی فرش دستبافت ظرافت‌های خاصی دارد که باید به آن توجه کرد.

چرا لکه‌گیری از روی فرش دستبافت اهمیت دارد؟

نوع بافت فرش دستبافت و متریالی که در بافت آن به کار رفته باعث شده که نگهداری این فرش دقت بیشتری نیاز داشته باشد. نوع رنگی که در الیاف فرش دستبافت استفاده شده هم با فرش ماشینی متفاوت است. به همین دلیل اگر از مواد خوبی برای پاک کردن لکه‌های فرش دستبافت استفاده نکنیم، ممکن است رنگ‌های فرش به هم بریزد. به همین دلیل باید در لکه‌برداری از فرش دستبافت دقت بیشتری به خرج داد.

همچنین بخوانید


تمیز کردن حرفه‌ای تمام فرش‌های ابریشمی نیاز به رعایت برخی نکات دارد. به‌همین خاطر در این مطلب به نکات لازم برای شستشوی فرش چله ابریشم میپردازیم …

پاک کردن انواع لکه از روی فرش دستبافت

برای پاک کردن لکه‌های مختلف از روی فرش دستبافت باید حلال صحیح آن را انتخاب کرد. در ادامه چند حلال برای پاک کردن لکه معرفی خواهیم کرد.

پاک کردن لک چای از روی فرش دستبافت

اولین لکه‌ای که زیاد روی فرش ایرانی دیده می‌شود، لک چای است. برای پاک کردن لک چای از روی فرش دستبافت می توانید از مقداری جوش شیرین که در آب حل کرده‌اید استفاده کنید. از ماست هم برای پاک کردن لک چای از روی فرش استفاده می‌کنند. بعد از اینکه این مواد را روی لکه ریختیم باید با یک دستمال مرطوب فرش را تمیز کنیم.

پاک کردن لکه بستنی از روی فرش دستبافت

اگر بستنی سفید باشد با یک دستمال و مایع ظرفشویی می‌توان آن را از روی فرش تمیز کرد. اما اگر بستنی رنگی باشد، می‌توانید از اسپری‌های تمیزکننده لکه فرش استفاده کنید.

لکه برداری فرش دستباف - قالیشویی خوشنام

پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

برای پاک کردن لکه جوهر ابتدا باید یک دستمال را بر روی لکه بگذارید و بردارید. یعنی اول باید تمام رطوبت جوهر را با دستمال بگیرید. سپس با استفاده از شامپو بچه لکه را از روی فرش تمیز کنید. نکته مهم این است که نباید دستمال را روی لکه جوهر بکشید. در صورت انجام این کار، رنگ جوهر به سایر قسمت‌های فرش کشیده می‌شود.

نکات مهم در هنگام پاک کردن لکه از روی فرش دستبافت

نکته مهم برای پاک کردن لکه از روی فرش دستبافت این است که دستمالی که برای تمیز کردن لکه استفاده می‌کنید بهتر است حوله‌ای باشد تا مواد موجود روی فرش را به خود جذب کند. نباید دستمال را روی لکه بکشید. بلکه باید آن را روی لکه قرار داده و بردارید.

اگر لکه روی قسمت‌های رنگی فرش باشد، باید حتما از رنگ ندادن فرش مطمئن شوید. اگر دستمال خیسی را روی گوشه فرش بکشید، در صورتی که دستمال شما رنگی شد، یعنی الیاف فرش رنگ می‌دهند. در این صورت نباید خودتان در خانه فرش را لکه‌گیری کنید. بهترین کار برای لکه‌گیری فرش دستبافت سپردن آن به قالیشویی است. در این مراکز، با استفاده از مواد مخصوص لک را به خوبی از روی فرش پاک کرده و بافت فرش آسیب نخواهد دید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *