جمع کردن موی حیوان

جمع کردن موی حیوان


جمع کردن موی حیوانات از روی مبل و فرش

جمع کردن موی حیوانات از روی وسیله های منزل همچون مبل و فرش و …. از جمله دردسر هایی است که نگه داری از حیوان خانگی دارد.

بنابراین اگر در منزل سگ ، گربه ، خرگوش و یا هر حیوان دیگری نگه داری می کنید باید تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا بتوانید ترفند هایی را برای جمع کردن موی حیوانات عزیز خود یاد بگیرید. متاسفانه ریزش موی حیوانات به یک چالش بزرگ تبدیل شده است چرا که می توان گفت یکی از اصلی ترین و بزرگ ترین مشکلات آن ها ریزش موهایشان می باشد.

راه های دریافت خدمات قالیشویی کرج

۰۲۶۹۱۰۰۸۶۸۷

۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰

سفارش آنلاین

با ۲۰ خط ویژه و فوری در سراسر کرج

 

ترفند های جمع کردن موی حیوانات از روی فرش و مبل

برای جمع کردن موی حیوانات از روی لوازم منزل همچون فرش و مبل روش های متنوعی وجود دارند که با توجه به سلیقه ی خود می توان یکی از این روش ها را انتخاب کرده و از آن برای انجام این کار استفاده نمایید ، موارد زیر از جمله ی این روش ها هستند که شما را در رابطه با این موضوع یاری می رسانند :

۱- جمع کردن موی حیوانات از طریق رطوبت

برای این کار کف دستان خود را یا زیر شیر آب گرفته و یا داخل کاسه ی آب فرو کنید تا دستتان خیس شود و پس از آن دستتان را روی فرش و یا مبل گذاشته و با حرکت دادن دست تمامی موهای حیوان را که به صورت گوله درآمده از روی آن جمع کنید. جمع کردن موی حیوانات از این طریق سبب می شود که موها به لباستان نچسبد و دلیل آن الکتریسیته ی ساکنی است که از طریق استفاده از این روش بر روی موی حیوانات ایجاد می شود.

۲- جمع کردن موی حیوانات از طریق یک اسفنج

برای رفع موی حیوانات از روی مبل یا فرش کم تراکم می توانید از یک اسفنج نیز کمک گرفته و به خوبی موهای موجود روی آن ها را از بین ببرید.

۳- جمع کردن موی حیوانات از طریق نرم کننده ی پارچه

گاهی اوقات مشاهده می شود که موی حیوان لای مبل و یا فرش رفته و جمع کردن آن در این صورت کمی سخت می شود اما برای این کار می توانید نصف لیوان سرکه ی رقیق و یا آب را به همراه یک قاشق نرم کننده ی پارچه را مخلوط کرده و این ترکیب بدست آمده را روی مبل و یا فرش اسپری کنید ، پس از گذشت سه الی پنج دقیقه وقتی بافت فرش و موی حیوان نرم شد می توانید از طریق جاروبرقی به راحتی موهای موجود را از بین ببرید.

۴- جمع کردن موی حیوانات با استفاده از یک بادکنک

ایجاد الکتریسیته یکی از موثر ترین روش ها برای جمع کردن موی حیوانات از روی مبل و یا فرش می باشد. برای ایجاد الکتریسیته می توانید از بادکنک کمک بگیرید به گونه ای که بادکنک را ابتدا باد کرده و سپس بر روی لباس و یا روی موهای خود بادکنک را مالش داده و در نهایت آن را روی مبل و یا فرش بکشید تا از طریق الکتریسته ی موجود روی بادکنک تمامی موهای روی سطح جمع شوند.

۵- جمع کردن موی حیوانات از طریق چسب نواری

برای انجام این کار دست های خود را به چسب نواری چسبانده و سپس بر روی فرش و یا مبل بکشید تا تمامی موهای موجود از روی فرش یا مبل جمع شوند.

۶- جمع کردن موی حیوانات از طریق غلتک های چسبنده

غلتک های چسبنده نیز از جمله راه های آسان و پرکاربرد برای رفع موی حیوانات از روی فرش ، مبل و … می باشند بنابراین یک غلتک چسبنده از بازار تهیه کرده و از طریق آن موهای موجود را به راحتی پاک کنید.

نکته ای در رابطه با جلوگیری از ریزش موی حیوانات

تمامی حیواناتی که از موی زیادی برخوردار می باشند دچار ریزش مو می شوند بنابراین برای اینکه از ریختن مو های آن ها بکاهید روزانه به صورت یک مرتبه موهای آن ها را شانه کنید چرا که این کار سبب تقویت پیاز موی آن ها می شود ، علاوه بر شانه کردن سعی کنید حیوان را به حمام برده و آن را شست و شو دهید زیرا این کار هم سبب تقویت پیاز موی آن ها شده و هم موهای اضافی و گره خورده از بدنش جدا می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *