مزایای شستشوی فرش با مواد نانو - قالیشویی خوشنام

مزایای شستشوی فرش با مواد نانو


مواد شوینده نانو برای فرش

همانطوری که ذکر کردیم، شستشوی فرش با مواد نانو یکی از مراحل اعلاشویی فرش و بهترین روش شستشوی فرش دستبافت به شمار می‌رود.

با توجه به مزایای شستن فرش با مواد نانو، بسیاری از قالیشویی‌های پیشرفته و مجهز، به تناسب نوع فرش و درخواست مشتری، برای شستشوی فرش‌های دستبافت و ماشینی از مواد شوینده نانو استفاده می‌کنند.

مواد شوینده نانو چیست؟

مواد شوینده نانو به عنوان نسل جدید شوینده‌های فرش، با استفاده از نانوامولسیون تری گلیسیرید و بر پایه آب تولید می‌شوند. در ترکیبات این مواد از الکل استفاده نمی‌شود. بنابراین همانطوری که اشاره کردیم، آسیب کمتری به فرش و قالی وارد می‌کنند. به علا این مواد نسبت به سایر مواد شوینده فرش، قدرت تمیز کنندگی بیشتر و بهتری دارد.

این مواد به دلیل برخورداری از خاصیت آنتی استاتیک، مانع از جمع شدن گرد و غبار روی سطح فرش می‌شوند. بر همین اساس، تمیزی فرش شسته شده با مواد نانو مدت زمان بیشتری دوام می‌آورد.می‌توان گفت یکی دیگر از مزایای شستشوی فرش با مواد نانو، صرفه جویی در هزینه‌های مداوم نظافت خانه است.

همچنین بخوانید


شیوه های شستشوی فرش نیز مانند بسیاری از موارد دیگر در دنیای امروز تغییر و تحولات مثبت زیادی داشته است؛ شستوشوی فرش با مواد نانو یکی از این موارد است…

مراحل نانوشویی فرش در قالیشویی خوشنام

در قالیشویی‌های پیشرفته از جمله قالیشویی مجهز و پیشرفته خوشنام، شستشوی فرش با مواد نانو طی ۴ مرحله و با بهره‌گیری از زحمات کارشناسان و تکنسین‌های مجرب انجام می‌شود.

۱.مرحله شستشو و لکه زدایی:

این مرحله خود شامل چهار مرحله شستشو است. ابتدا، فرش‌ها خیس شده و به صورت سطحی شستشو داده می‌شوند. مرحله دوم مربوط به لکه زدایی فرش است. سپس برای اطمینان از تمیزی، فرش‌ها را با استفاده از مواد نانو و طی دو مرحله دیگر شستشو می‌دهند.

۲.مرحله آبگیری فرش:

پس از ۴ مرحله شستشو، فرش‌ها را برای آبگیری کامل در داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار می‌دهند.

۳.مرحله خشک کردن:

در نهایت فرش‌ها را جهت خشک شدن کامل، در یک فضای مناسب (سرپوشیده) و بر روی ستون‌های گالوانیزه قرار می‌دهند.

مزایای شستشوی فرش با مواد نانو - قالیشویی خوشنام

۴.مرحله کنترل کیفیت شستشو:

در قالیشویی‌های پیشرفته، مرحله کنترل کیفیت شستشو به عنوان آخرین مرحله و مهر تأییدی بر کیفیت کار انجام می‌گیرد. در این مرحله، تمامی قسمت‌های فرش به طور کامل بررسی می‌شود و پس از اطمینان از تمیزی، فرش‌ها بسته‌بندی و آماده ارسال می‌شوند.

قیمت قالیشویی در سال ۱۴۰۲

قیمت و هزینه شستشوی فرش از طرف اتحادیه قالیشویی تهران، براساس واحد متر مربع و به صورت نرخ پایه تعریف می‌شود. عوامل مختلفی از قبیل نرخ تورم، هزینه مواد شوینده، حقوق کارگر و نوع خدمات ارائه شده در هر قالیشویی در محاسبه این نرخ دخیل هستند. با توجه به اینکه قیمت مواد شوینده نانو برای فرش، نسبتاً بالاست، قیمت شستشوی فرش با مواد نانو نیز نسبت به شستشوی معمولی بیشتر است.

توجه داشته باشید که هزینه تمام شده شستشوی فرش با توجه به هزینه‌های جانبی از قبیل ترمیم و رفوی فرش، میزان ابریشم فرش، لکه‌بری، نوع شستشو (خشک‌شویی یا اعلاشویی)، هزینه ایاب ذهاب و … محاسبه می‌شود.
یکی از مزایای قالیشویی آنلاین این است که می‌توانید با قالیشویی تماس بگیرید و تعداد و اندازه فرش‌های خود را اطلاع داده و سپس از هزینه نهایی شستشوی فرش‌هایتان باخبر شوید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *