علت سفت شدن فرش بعد از شستن - قالیشویی خوشنام

علت سفت شدن فرش بعد از شستن


علت سفت شدن فرش بعد از شستن

علت سفت شدن فرش بعد از شستن چیست؟ چرا فرش ما پس از فرآیند شستشو سفت شده و نرمی و لطافت سابق خود را از دست می‌دهد؟ دلایل زیاد و البته واضحی وجود دارد که می‌تواند منجر به سفت شدن فرش بعد از شستن شود. برای آشنایی با انواع علت سفت شدن فرش بعد از شستن با ما همراه باشید.

انواع علت سفت شدن فرش بعد از شستن فرش چیست؟

علت سفت شدن فرش بعد از شستن یکی از دلایل زیر خواهد بود:

روش‌های تمیز کردن نامناسب

هنگامی که یک فرش خیلی سریع تمیز می‌شود، آب، صابون و کثیفی فقط از سطح بیرونی آن خارج می‌شود. اگر فرش در این حالت خشک‌شده و آلودگی‌های عمقی و ریشه فرش شسته نشود، باقیمانده مواد شوینده به خورد الیاف فرش رفته و منجر به سفت شدن فرش بعد از شستن می‌شود.

همچنین بخوانید


فرش ها به غیر از رنگ و طرح باید بدون هر نوع برآمدگی، تو رفتگی، کجی یا غیره باشند. یکی از عیوب فرش ها از لحاظ اندازه و تناسب لوچ شدن فرش است که در ادامه شما را با این عیب فرش و موارد مهم درباره آن آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید …

محصولات شوینده نامناسب

تکنسین‌های حاضر در قالیشویی انواع فرش با انواع لکه‌ها و مشکلات نظافتی را می‌شناسند. برای مثال می‌دانند که مواد شوینده مناسب برای پاک کردن لکه جوهر با مواد شوینده لاک، رنگ غذا، لکه چربی و روغن، شمع، آدامس یا نوشیدنی متفاوت است. همچنین اطلاعات مناسبی در مورد PH و سطح اسیدیته شوینده‌های مختلف دارند. محصولات شوینده نامناسب می‌تواند علت سفت شدن فرش بعد از شستن باشد.

مقدار محلول شونده نامناسب

نسبت آب به محلول تمیزکننده باید دقیق باشد تا آسیبی به بافت و رنگ فرش نرساند. اگر فرش شما پس از شستشو سفت و شکننده شده است، می‌تواند به دلیل استفاده بیش از حد از محصول تمیزکننده یا کمبود آب باشد.

الیاف فرش حساس به آب

انواع مختلفی از فرش وجود دارد و برخی از آن‌ها نسبت به سایرین در برابر آب مقاوم‌تر هستند. به‌عنوان مثال، فرش‌های پنبه‌ای و مصنوعی در برابر آب مقاوم هستند و پشم می‌تواند آب را در مقادیر محدودی تحمل کند؛ اما الیاف طبیعی مانند ابریشم به هیچ وجه در برابر آب مقاوم نیستند. برخی از الیاف، به‌ویژه آن‌هایی که از مواد طبیعی ساخته شده‌اند، معمولاً وقتی در معرض رطوبت قرار می‌گیرند سفت می‌شوند.

علت سفت شدن فرش بعد از شستن - قالیشویی خوشنام

آب سخت

اگر آب لوله‌کشی شما حاوی مقدار زیادی مواد معدنی باشد و از این آب برای تمیز کردن فرش استفاده شود، باعث سفت شدن فرش و شکننده شدن آن می‌شود. البته دمای نامناسب آب نیز می‌تواند مزید بر علت شود. برخی از الیاف باید با دمای آب پایین و برخی دیگر با ید با دمای آب بالا شسته شوند تا آسیب نبینند.

شستشوی مکرر

شامپو زدن بیش از حد و شستن زودبه‌زود فرش نیز می‌تواند علت سفت شدن فرش بعد از شستن باشد. فرش‌های خود را نهایتاً سالی ۲ بار بشویید نه بیشتر.

چگونه می‌توان از سفت نشدن فرش پس از شستشو اطمینان حاصل کرد؟

پاسخ ساده است، اگر تجربه‌ و دانش کافی در مورد الیاف فرش خود و نحوه شستن آن ندارید، می‌توانید از خدمات یک قالیشویی معتبر و با سابقه که از کادر آموزش‌دیده، ماهر و مجرب بهره می‌برد، استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد انواع علت سفت شدن فرش بعد از شستن صحبت کردیم. متوجه شدیم که دلایل ساده‌ای مانند سفتی و دمای نامناسب آب، ترکیب و اسیدیته مواد شونده، شستشوی مکرر و روش‌های شستشوی نامناسب، علت سفت شدن فرش بعد از شستن هستند.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *