دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو - قالیشویی خوشنام

دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو


دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو

فرش های دستبافت به دلیل الیاف طبیعی خود به راحتی دچار تغییر رنگ شوند برای مثال اگر آب یا هر نوع مایعی روی فرش بریزد ممکن است باعث خراب شدن رنگ فرش و ظاهر آن شود.

به همین دلیل حتما قبل از شستشوی فرش حتما از رنگ پس دادن یا ندادن آن مطمئن شوید. در این مقاله در نظر داریم شما را با مهم ترین دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو آشنا کنیم، توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراهی کنید.

چگونه از رنگ پس دادن فرش مطمئن شویم؟

برای این کار در وهله اول یک دستمال را برداشته و آن را خیس کرده و به گوشه فرش بزنید تا نحوه عکس العمل آن را مشاهده کرده تا مشخص شود که فرش رنگ پس می دهد یا نمی دهد. بعد از امتحان کردن این کار فرش را بشویید، همین طور بهتر است تمامی رنگ های فرش را با این طریق امتحات کنید چرا که ممکن است برخی از بخش های فرش رنگ بدهد و برخی دیگر رنگ ندهد.

همچنین بخوانید


ما در این مطلب شما را با دلایل رنگ دادن فرش دستباف و راه جلوگیری از اتفاق آشنا خواهیم کرد…

دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو

رنگرزی غلط و عدم تثبیت رنگها

به علت این که در فرش های دستبافت از رنگ های بی کیفیتی استفاده می کنند و روند انجام دادن این کار را تا پایان یافتن تثبیت کامل رنگ به طور درست انجام نمی دهند باعث عدم تثبیت رنگ و رنگ رفتگی فرش می شود، به همین دلیل در همان اولین دفعه شستشو، فرش مورد نظر رنگ پس می دهد.

شستشوی نامناسب فرش

در زمان شستشوی فرش باید به مواردی مثل دمای آب، استفاده از شوینده مناسب، خشک کردن صحیح و غیره دقت کنید. اگر به این موارد دقت نکرده و رعایت نکنید ممکن است باعث آسیب دیدن بخش های مختلف فرش شوید.

برای مثال به کارگیری شوینده های بسیار قوی و نامناسب در طولانی مدت برای شستن فرش باعث آسیب دیدن رنگ فرش می شود. همین طور استفاده مدوام از آب داغ در زمان شستشوی فرش به راحتی باعث جدا شدن رنگ از الیاف و پخش شدن رنگ فرش می شود.

گذاشتن فرش ها زیر نور خورشید

اگر فرش ها در معرض مستقیم و زیاد نور خورشید قرار بگیرند ممکن است کیفیت و رنگ اولیه خود را از دست بدهند. در زمان تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید روی فرش، رنگ فرش به مرور از بین رفته و در زمان شستشو ممکن است رنگ پس دهد.

دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو - قالیشویی خوشنام

سپردن فرش به قالیشویی های نامعتبر

یکی از مهم ترین مواردی که باعث آسیب دیدن و رنگ پس دادن فرش می شود، سپردن فرش به قالیشویی های نامعتبر است. این مسئله به این دلیل است که در این قالیشویی ها افراد غیر متخصص کار شستشوی فرش را انجام می دهند و در این روند از شوینده های نامناسب که ممکن است باعث آسیب دیدن و عوض شدن رنگ فرش شوند استفاده می کنند.

سخن پایانی

قالی یا همان فرش ها جزو وسایل حساس و مهمی هستند که باید در نگهداری آن ها دقت کنید چرا که ممکن است دچار آسیب های مختلفی مثل رنگ پس دادن یا تغییر رنگ شوند.

دلایل مختلفی می تواند باعث این مسئله شود که در این مقاله رایج ترین دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو را به شما معرفی کردیم. به منظور جلوگیری از این مسئله حتما نکات ذکر شده در این مقاله را رعایت کنید تا فرش شما دچار آسیب هایی مثل رنگ پس دادن و یا تغییر رنگ نشود.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *