نحوه از بین بردن لکه خون از روی فرش - قالیشویی خوشنام

نحوه از بین بردن لکه خون از روی فرش


نحوه از بین بردن لکه خون از روی فرش

از بین بردن لکه خون از روی فرش، برعکس باور عمومی به هیچ‌عنوان موضوع نگران کننده‌ای نیست. البته اگر راهکارهای پاک کردن لکه خون از روی فرش، را بلد باشید و هرچه سریع‌تر نسبت به تمیز کردن لکه خون روی فرش ماشینی یا دستبافت اقدام کنید.

توجه داشته باشید که برای پاک کردن خون خشک شده روی فرش باید خیلی سریع تمیزکاری را شروع کنید. چراکه پاک کردن لکه خون خشک شده روی فرش سخت‌تر از زمانی است که به تازگی روی فرش ریخته شده باشد.

روش های از بین بردن لکه خون از روی فرش

خون ریخته شده بر روی فرش ماشینی یا دستبافت، معضل ناخوشایندی است. به ویژه پاک کردن لکه خون پریود روی فرش که به دلیل بوی بد، به شدت ناخوشایند و عذاب آور خواهد بود. هموگلوبین موجود در ساختارخون باعث می‌شود که لکه خون به سرعت به الیاف فرش بچسبد و رنگ قرمز خون نیز سختی کار را بیشتر می‌کند.

پاک کردن لکه خون از روش فرش با پودر بچه

پودر بچه نیز راهکار خوبی برای از بین بردن لکه خون روی فرش است. با استفاده از مقداری آب، پودر بچه را به شکل خمیری درآورده و روی لکه قرار دهید. پس از کمی انتظار، خمیر را از روی لکه برداشته و محل آن را با دستمال مرطوب و آب سرد شستشو دهید.

همچنین بخوانید


چرا که در ادامه در نظر داریم شما را با بهترین راهکارهای کاربردی از بین بردن لکه قهوه از روی فرش آشنا کنیم، با ما همراه باشید …

پاک کردن لکه خون از روش فرش با سرکه و جوش شیرین

از بین بردن لکه خون از روی فرش با استفاده از جوش شیرین و سرکه به آسانی امکان‌پذیر است. در این روش مقداری جوش شیرین را روی محل آلوده به خون بریزید. سپس سرکه را روی آن اسپری کنید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بگذرد. بعد با یک پارچه تمیز به صورت ضربه‌ای، محل مورد نظر را تمیز کرده و در نهایت هم از یک پارچه تمیز دیگر برای پاک کردن نهایی محل مورد نظر، استفاده کنید.

پاک کردن لکه خون از روش فرش با آمونیاک

آمونیاک به عنوان یک ماده تجزیه کننده آلودگی‌ها و نجاسات، لکه خون ریخته شده روی فرش را نیز پاک می‌کند. البته این کار باید با احتیاط انجام شود. چراکه آمونیاک ممکن است به فرش شما آسیب بزند.

از بردن لکه خون از روش فرش در قالیشویی

در برخی موارد روش‌های فوق‌الذکر کارساز نیستند و اثر لکه خون بر روی فرش باقی می‌ماند. گاهی ممکن است به دلیل استفاده کمتر از آب، به قول معروف دل چرکین شوید و از تمیزی فرش مطمئن نباشید. در این صورت بهتر است فرش ابریشمی و گران قیمت خود و یا هر فرش دیگری را به قالیشویی بپسارید.

نحوه از بین بردن لکه خون از روی فرش - قالیشویی خوشنام

در قالیشویی پیشرفته و معتبر، ابتدا جنس فرش به طور کامل بررسی شده و سپس اثر لکه خون خشک شده را به سادگی و با استفاده از شوینده‌های مناسب از بین می‌برند. مزیت شستشوی فرش در قالیشویی این است که با استفاده از دستگاه‌های آبگیر، بوی نامطبوع خون را نیز از فرش برمی‌دارند.

پاک کردن لکه خون تازه روی فرش

همانطوری که گفتیم بهتر است تا خون تازه است و خشک نشده، تمیزکاری را فورا آغاز کنید. خون تازه راحت‌ پاک می‌شود. کافیست یک پارچه یا حوله تمیز بردارید و سپس آن را روی فرش حرکت دهید. نقطه لکه‌دار را به هیچ عنوان مالش ندهید؛ چون با اینکار لکه بیشتر پخش شده و بیشتر به الیاف فرش می‌چسبد. سپس آب سرد را روی لکه بپاشید و یک یا دو دقیقه منتظر بمانید.

  •  به جای دستمال یا حوله می‌توانید از دستمال کاغذی با کیفیت استفاده کنید.
  • آب زیاد نپاشید؛ چون ممکن است به فرش آسیب بزند.
  •  تمیز کردن لکه را از لبه‌های لکه شروع کرده و به سمت مرکز لکه بروید.
  •  آب حتما سرد باشد. به هیچ عنوان آب گرم استفاده کنید.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *