راهنمای خرید فرش دستباف دست دوم - قالیشویی خوشنام

راهنمای خرید فرش دستباف دست دوم


راهنمای خرید فرش دستبافت دست دوم

فرش دستبافت به‌عنوان یک کالای ارزشمند، تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون منزل و ایجاد فضایی معنوی دارد. استفاده از مواد کاملاً طبیعی، رنگ‌های ملایم، نقشه‌های جذاب و طریقه تولید، علاوه بر زیبایی، قیمت فرش های دستباف را نیز بالا برده‌اند.

بر همین اساس خرید فرش دستبافت دست دوم، بهترین گزینه برای خرید فرش دستبافت با بودجه کم است. در هنگام خرید فرش‌های دستبافت دست دوم باید به نکات مهمی که درادامه بیان کرده‌ایم، توجه داشته باشید تا خدای نکرده متضرر نشوید.

خرید فرش دستبافت دست دوم

انواع فرش دستباف

چه قصد خرید فرش دستبافت نو را داشته باشید چه دست دوم؛ در وهله اول باید انواع فرش‌های دستبافت را بشناسید. به‌طور کلی، فرش‌های دستباف را از لحاظ جنس در چند مورد زیر دسته‌بندی می‌کنند.

فرش دستبافت تمام پشم:

این نوع قالی دستبافت به طور کامل تار و پودی از جنس پشم دارد. بافت این فرش‌ها کلفت، قیمت فرش دستبافت تمام پشم ارزان‌‌تر و وزن آن بیشتر است. این فرش‌ها طرح ظریف و هنری ندارد.

فرش دستبافت چله پشم:

فرش دستبافتی که چله‌اش از جنس پشم اما پرزهایش از جنس پشم نباشد.

همچنین بخوانید


برای آشنایی بیشتر با خصوصیات یک قالیشویی خوب برای فرش دستباف با ما همراه باشید تا فرش گرانبهای خود را به قالیشویی معتبری بسپارید …

فرش دستباف تمام ابریشم:

تار و پود، پرز و چله این نوع قالی دستبافت از جنس ابریشم است. این فرش ظرافت بیشتر و قیمت بالاتری دارد.

فرش دستباف کف ابریشم:

چله این فرش از پشم و تمام زمینه آن از ابریشم ساخته شده است.

فرش دستباف گل ابریشم:

این نوع به فرش دستبافتی گفته می‌شود که گل و نگار آن از جنس ابریشم، اما چله و بقیه‌ها پرزها با استفاده از پشم ساخته شده باشد. قیمت قالی گل ابریشم نسبت به قالی دستبافت تمام ابریشم کمتر است.انواع فرش‌های دستبافت را از لحاظ نوع گره به فرش دستبافت گره ترکی و فرش دستبافت گره فارسی تقسیم‌بندی می‌کنند.

نکات خرید فرش دستبافت دست دوم

همانطور که گفتیم با توجه به وضعیت اقتصادی موجود، پایین آمدن قدرت خرید مردم و همچنین گران بودن قیمت فرش‌های دستبافت نو، خرید فرش دستبافت دست دوم متقاضیان زیادی پیدا کرده است. به عنوان یک راهنمای خرید، بهتر است در هنگام خرید فرش دستباف دست دوم، نکات زیر را مد نظر قرار دهید.

راهنمای خرید فرش دستباف دست دوم - قالیشویی خوشنام

طرح و اندازه فرش دستبافت

در خرید فرش دست بافت دست دوم به طرح فرش دقت کنید. طرح فرش باید کاملاً قرینه باشد. لبه فرش را تا وسط گل از یک طرف بگیرید و با طرف دیگر مقایسه کنید. در این صورت اگر اختلاف اندازه‌ای وجود داشته باشد، نمایان می‌شود.

البته در مورد فرش‌های دستبافت خیلی قدیم، قرینه نبودن و حتی کج بودن طرح گل‌ها، اهمیت زیادی ندارد. در کل، برای خرید قالی دستبافت به ویژه قالیچه‌های کوچک، اختلاف اندازه دو طرف فرش نباید از ۳ سانتی‌متر بیش‌تر باشد.

بررسی پشت فرش

به‌طور معمول تعمیر فرش بر قیمت فرش دستبافت دست دوم تأثیر می‌گذارد. بر همین اساس، برای اطمینان از عدم تعمیر فرش دستبافت دست دوم و خرید آن با قیمت منصفانه، دستتان را روی فرش و پشت فرش حرکت دهید. در این صورت اگر تعمیراتی روی فرش انجام شده باشد، کاملا مشخص است. بررسی پشت فرش، علاوه بر تشخیص اثر رفوشدگی، پوسیدگی فرش را هم نشان می‌دهد.

ثبات رنگ در انواع فرش دستبافت

برای تشخیص ثبات رنگ فرش دستبافت دست دوم، در نور طبیعی به فرش نگاه کنید. رنگ فرش دستبافت دست دوم بدون عیب در جهت خواب تیره‌تر است و همچنین نقش‌های آن به طور واضح‌تر نمایان می‌شود.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *