آشنایی با دستگاه های قالیشویی - قالیشویی خوشنام

آشنایی با دستگاه های قالیشویی


آشنایی با دستگاه های قالیشویی

دستگاه های قالیشویی دارای دو دسته بندی دستی و اتوماتیک هستند. اما مهم نیست دستگاه قالیشویی از نوع دستی باشد یا اتوماتیک، همه آن ها باعث راحتی مراحل شستشوی فرش شده و آن را به صورت سریع تری انجام می دهند.

دستگاه های قالیشویی مختلف اهمیت زیادی در روند شستشوی مناسب فرش دارند و این نکته برای فرش های دستبافت از اهمیت بالاتری برخوردار است. در ادامه شما را با انواع دستگاه های قالیشویی آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

آشنایی با دستگاه های قالیشویی

دستگاه قالیشویی دستی

این مدل از دستگاه ها معمولا در قالیشویی ها کوچک و شرکت های خدماتی و نظافتی وجود دارد. به کارگیری این دستگاه باعث کاهش نیاز به نیروی انسانی شده و در عین حال از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه و مناسب است. این دستگاه ها دارای مدل های تک و دو برسه هستند و معمولا برای شستن فرش های دستبافت از آن ها استفاده می کنند.

دستگاه قالیشویی اتوماتیک

دستگاه های قالیشویی اتوماتیک همان طور که مشخص است به صورت اتوماتیک فعالیت می کنند و دارای مدل های ثابت، دیسکی و ریلی است. این دستگاه دارای تجهیزات مختلفی مثل دستگاه قالیشویی ثابت، دستگاه گرد و خاک گیری فرش، دستگاه آبگیر لوله ای، دستگاه شلاق زن فرش، دستگاه پولیشر، دستگاه فرچه دو موتوره و دستگاه حمل کننده فرش است.

همچنین بخوانید


شستشوی مکانیزه فرش چه مزایایی دارد؟ شستشوی مکانیزه فرش چگونه موجب هزینه کمتر می‌شود؟ ویژگی‌های مثبت استفاده از دستگاه‌های مخصوص شستشوی فرش چیست؟ …

دستگاه قالیشویی میزی

تجهیزات این دستگاه به طور ثابت قرار می گیرد و بعد از این که فرش ها با کمک نوار نقاله خیس شدند، فرش به بخش برس و فرچه فرستاده می شود. سپس ماده های شوینده خاص به آن اضافه شده و کار شستشوی فرش شروع می شود. در این دستگاه فرش روی نوار نقاله به آخر دستگاه رسیده و با کمک فشار قوی آب، آبکشی آن انجام شده و در شکل لوله ای برای روند خشک سازی حاضر می شود.

دستگاه قالیشویی ریلی

با استفاده از این دستگاه شستشوی فرش ها سریع تر از دیگر روش ها انجام می شود. این دستگاه می تواند در کمتر از ده ساعت پانصد فرش را بشوید.

دستگاه قالیشویی دیسکی

از این دستگاه برای شستن فرش های متراژ بالای ۱۰۰ متر استفاده می کنند. کارکنان فرش را وارد دستگاه کرده و بعد از تمام شدن کار به شکل لوله ای از آن خارج می شود.

دستگاه قالیشویی ثابت

این دستگاه کار شستشوی فرش را به صورت کاملا اتوماتیک انجام می دهد و جزو پیشرفته ترین دستگاه های قالیشویی است.

آشنایی با دستگاه های قالیشویی - قالیشویی خوشنام

دستگاه آبگیر لوله ای

از این دستگاه برای خشک کردن فرش های شسته شده استفاده می کنند. این دستگاه دارای مدل های درب دار و بدون درب است. سرعت آبگیری فرش در این دستگاه بالا است و در آخر هیچ نوع چین و چروکی روی فرش ایجاد نمی کند.

دستگاه شلاق زن فرش

یکی از کاربردی ترین دستگاه های قالیشویی است که به صورت نیمه اتوماتیک کار شستشوی فرش ها را انجام می دهد.

سخن پایانی

دستگاه های قالیشویی دارای مدل های مختلف و متنوعی هستند که در بیش تر مواقع از دستگاه های دستی برای شستن فرش دستبافت و از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک برای شستن فرش ماشینی استفاده می کنند. این دستگاه ها سرعت، عملکرد و کیفیت مراحل شستشوی فرش را افزایش داده و باعث می شوند این کار به صورت اصولی و استاندارد انجام شود.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *