کیسی شدن فرش و راه های رفع آن - قالیشویی خوشنام

کیسی شدن فرش و راه های رفع آن


کیسی شدن فرش و راه های رفع آن

فرش ها به دلایل مختلف ممکن است با معایب و مشکلات متفاوتی روبرو شوند که برطرف کردن و حل آن ها راهکارهای خاصی را می طلبد. یکی از مشکلات رایج فرش، کیسی شدن است. هر نوع چین خوردگی یا جمع شدگی در حاشیه یا متن فرش را کیسی شدن فرش می گویند. کیسی شدن علاوه بر اینکه باعث کاهش زیبایی و جذابیت فرش می شود بلکه احتمال فرسایش در قسمت های کیسی شده را افزایش می دهد. به همین دلیل هرچه زودتر باید اقدام به رفع این مشکل کنید چرا که ممکن است باعث از بین رفتن پرزها شده و آن را نخ نما کند.

کیسی فرش چیست؟

در حالت کلی می توان گفت زمانی که حاشیه و متن فرش دچار جمع شدگی و چین خوردگی شود و فرش یک حالت اضافی و برجسته را در قسمت های گوشه اش داشته باشد می توان گفت فرش دچار کیسی شده است. به طور طبیعی این مشکل باعث کم شدن زیبایی فرش شده و ریسک ساییده شدن آن را بالا می برد.

همچنین بخوانید


یکی از مشکلات رایج فرش، کیسی شدن است. هر نوع چین خوردگی یا جمع شدگی در حاشیه یا متن فرش را کیسی شدن فرش می گویند …

 

کیسی فرش بیشتر در چه فرش هایی مشاهده می‌شود؟

به علت مشکل بودن بافت فرش های پرکار و فرش هایی که از پود زیادی تشکیل شده اند مثل فرش های ساروق، کاشان، تبریز، بیجار، قم و اصفهان ممکن است دیده شود که این فرش ها پیچیده شده و دچار کیسی شده اند. در حالی که این اتفاق در فرش های بافت شل و تک پوده نمی افتد. به همین دلیل در زمان خرید فرش های دستبافت به این مسئله مهم دقت کنید.

روش‌های برطرف کردن کیسی فرش

توصیه می کنیم در زمان خرید فرش بسیار دقت کرده و به طور کامل فرش را بررسی کنید تا از نبود چین خوردگی و جمع شدگی در آن مطمئن شوید. اما اگر بعد از خرید و پهن کردن فرش یا بعد از شستن آن متوجه این مشکل شدید می توانید با روش های ذکر شده در پایین اقدام به رفع این مشکل کنید:

  •  راحت ترین روش برای از بین بردن کیسی فرش، راه رفتن روی آن است. فقط لازم است دقت کنید تا فرش را به صورت کامل و بدون هیچ نوع وسایل اضافی در اطراف پهن کنید. بعد انجام دادن این کار به مدت زمان خاصی کیسی فرش به طور کامل از بین خواهد رفت.
  • یک روش دیگر برای از بین چین خوردگی فرش، گذاشتن وسایل سنگین مثل کمد، میز، مبل، گلدان و غیره روی بخش چین خورده است.
  • با روش رول کردن برعکس نیز می توانید امیدوار باشید این مشکل به راحتی رفع شود.
  • اگر دوست دارید به سرعت از شر این مشکل خلاص شوید، می توانید یک پارچه تمیز را نم دار کرده و روی بخش مورد نظر قرار دهید. سپس روی آن را اتو بکشید. البته درجه گرمای اتو را در حالت ملایم قرار دهید تا باعث آسیب دیدن فرش نشوید. این روش را با کمک بخارشوی نیز می توانید انجام دهید.
  • در نهایت اگر با انجام دادن این روش ها موفق به رفع کیسی فرش نشدید بهتر است فرش خود را به قالیشویی های معتبر بسپارید تا سریعا این مشکل را حل کرده و تحویل دهند.
کیسی-شدن-فرش-و-راه-های-رفع-آن

سخن پایانی

کیسی شدن فرش جزو مشکلات رایجی است که ممکن است به دلایل مختلفی برای یک فرش ایجاد شود. مهم ترین مسئله درباره کیسی شدن جلوگیری از ایجاد آن و در صورت اتفاق افتادن رفع سریع آن است. عدم حل این مشکل به راحتی باعث ضرر و زیان به فرش شما شده و ممکن است با گذشت زمان به کل آن را خراب کرده و از بین ببرد.

 

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *