پودنما شدن فرش به چه معناست و دلایل بوجود امدن ان - قالیشویی خوشنام

پودنما شدن فرش به چه معناست و دلایل بوجود امدن ان


پودنما شدن فرش به چه معناست و دلایل بوجود امدن ان

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که زمانی که به سطح فرش خود دست می زنید یا از نزدیک آن را نگاه می کنید متوجه می شوید که بخش هایی از نخ فرش از بافت خارج شده و به صورت افقی به طرف بیرون قرار گرفته شده اند. در این مواقع اصطلاحا گفته می شود که فرش پودنما یا نخ نما شده است. این مشکل مربوط به مرحله بافت فرش است. اگر در زمان بافت فرش، پود نازک بیش تر از حد لازم کوبیده شود به طور اصطلاح گفته می شود که فرش پودنما شده است. در این مواقع پشت فرش و پود آن به صورت برجسته دیده می شود.

پودنما شدن فرش چیست؟

پودنما شدن فرش ها جزو معایب رایج فرش ها است که در ادامه در نظر داریم شما را با دلایل اصلی این مشکل و نقص از فرش آشنا کنیم. معمولا هنگامی که فرش ها نازک تر می شوند مشکل پودنما شدن در فرش ایجاد می شود که این مشکل به دلایل مختلف و متفاوتی ایجاد می شود. به همین دلیل حتما در زمان خرید فرش دقت کنید که فرش مورد نظرتان الیاف مناسبی داشته باشد و فرش های باکیفیت و مرغوب را انتخاب کنید چرا که فرش های بی کیفیت و نازک با گذشت زمان سریعا با مشکل پودنما شدن روبرو می شوند.

همچنین بخوانید


یکی از مشکلات رایج فرش، کیسی شدن است. هر نوع چین خوردگی یا جمع شدگی در حاشیه یا متن فرش را کیسی شدن فرش می گویند …

دلایل پودنما شدن فرش

  • اگر نخ های فرش نازک باشند با گذشت زمان و راه رفتن روی آن نازک تر شده و دلیل اصلی پودنما شدن فرش مرغوب نبودن اولیه خود فرش است.
  •  یکی از دلایل دیگر پودنما شدن فرش های دستبافت، گره ضعیف چله است.
  •  علت دیگر پودنما شدن فرش شستشوی زیاد و نادرست فرش است. شستشو فرش باید به صورت اصولی و با مواد شوینده مناسب انجام شود اگر این موارد رعایت نشود آسیب زیادی به فرش وارد می شود.
  •  استفاده زیاد از جاروبرقی نیز موجب نازک شدن فرش و در نهایت پودنما شدن آن می شود.
  •  خرید فرش از فروشنده نامعتبر

ترمیم فرش پودنما شدن

معمولا فرش ها ممکن است با مشکلات مختلفی روبرو شوند و بهتر است فرش های آسیب دیده را در اسرع وقت ترمیم کرده و مشکل آن ها را حل کنید تا از پیشروی کردن مشکل و بیش تر شدن آن جلوگیری کنید. یکی از این مشکلات، پودنما شدن فرش است که جزو مشکلات رایج فرش ها محسوب می شود. اگر میزان خرابی فرش و پودنما شدن آن زیاد باشد ممکن است نتوانید این مشکل را حل کنید.

برای ترمیم فرش پودنما بهترین و اولین کار این است که حل این مشکل را به دست افراد ماهر و با تجربه در این حیطه بسپارید. افراد متخصص در این حیطه می توانند پودنما شدن فرش را حل کرده و آن را به حالت قبلی برگردانند. همچنین حتی اگر فرش شما زیاد پودنما شده باشد قبل از دور انداختن آن، با رفوگران و مرمت کاران حرفه ای فرش مشورت کرده و نظر حرفه ای آن ها را در این باره بپرسید تا بتوانید بهترین راهکار را انتخاب کنید.

پودنما شدن فرش به چه معناست و دلایل بوجود امدن ان - قالیشویی خوشنام

سخن پایانی

یادتان باشد که فرش های خود را همیشه از مراکز معتبر و قابل اطمینان خریداری کنید تا در آینده با مشکلات مختلفی از جمله پودنما شدن فرش مواجه نشوید. اگر فرش خود را از فروشنده های معتبر تهیه نکنید ممکن است فرش های بی کیفیت و نامرغوب را با قیمت بالا تهیه کرده و در آینده با دردسرهای مختلفی در این باره مواجه شوید. اگر فرش شما پودنما شده است بهتر است آن را به دست قالیشویی های حرفه ای، مرمت کاران و رفوگران فرش بسپارید تا این مشکل را حل کنند.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *