بالازدگی تابلو فرش - قالیشویی خوشنام

بالازدگی تابلو فرش


همه اطلاعاتی که درباره رفع بالازدگی تابلو فرش لازم است بدانید

بافت فرش کار سختی است که نیاز به مهارت و تجربه زیادی دارد. یکی از مشکلاتی که ممکن است هنگام بافت تابلو فرش پیش بیاید کشیده شدن گل‌ها به سمت بیرون است. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل و دقیقی درباره بالازدگی تابلو فرش در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

دلایل بالازدگی تابلو فرش چیست؟

عمده‌ترین دلایل بالازدگی تابلو فرش به دلیل چله‌کشی نامناسب یا دفه کوبیدن نادرست است. چله کشی از اقدامات مهم بافت تابلو فرش و فرش است که باید با دقت انجام شود تا چله‌ها خیلی شل یا خیلی سفت نباشند. در صورتی که چله‌ها از حد استاندارد شل‌تر یا سفت‌تر باشند، مشکل بالازدگی ایجاد می‌شود. از طرف دیگر تراکم چله‌ها هم باید مرتب و متناسب با نقشه‌ها باشد که طرح‌ها به زیبایی در کنار هم قرار بگیرند.

همچنین با دفه کوبیدن به اندازه کافی می‌توان گل‌ها و طرح‌ها را در جای مناسب خود تثبیت کرد تا در طرح فرش ناهماهنگی ایجاد نشود. بافنده‌های حرفه‌ای بعد از هر رج بافتن فرش، دفه را با ضربه یکنواخت روی آن می‌کوبند. در صورتی که دفه محکم‌تر یا آرام‌تر از حد معمول کوبیده شود، نظم و هماهنگی رج‌ها از بین می‌رود.

یکی دیگر از دلایل بالازدگی فرش و تابلوفرش استفاده از نخ چله نامناسب است. بافنده باید نخ چله را با توجه به نوع فرش یا تابلو فرش انتخاب کند تا در نتیجه ضخامت نامناسب و عدم تناسب آن با نخ‌های پود، مشکلی در ظاهر فرش‌ها ایجاد نشود.

همچنین بخوانید


در زمان بافت فرش، عوامل مختلف می‌تواند نظم بافت را به هم زده و مشکلاتی را ایجاد کند. از مشکلاتی در چله‌کشی و انتخاب نخ نامناسب گرفته تا اشتباهات بافنده‌ها همه می‌توانند باعث بالازدگی یا پایین زدگی فرش شوند…

بهتر است تابلو فرش را یک نفر ببافد

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بافت فرش و تابلو فرش توسط افراد مختلف یکی از دلایل بالازدگی تابلو فرش است. زیرا افراد مختلف قدرت متفاوتی برای کوبیدن دفه دارند. به همین دلیل معمولا کسانی که با هم هماهنگ باشند، کار بافت را با هم انجام می‌دهند.سایر اقداماتی که برای رفع بالازدگی فرش باید انجام دهیم شامل موارد زیر است.

  • پود را حین بافت فرش عوض نکنید.
  •  هنگام بافت چله‌ها را مرتب کنید.
  • پودهای نازک را کمی شل‌تر بگیرید.
  •  نمره پود را با نمره نخ و چله متناسب انتخاب کنید.
  • قبل از شروع بافت، شل بودن و سفتی پودها را بررسی کنید.

کوبیدگی فرش

کوبیدگی فرش در اثر قرار دادن اجسام سنگین یا پایه‌های مبل روی فرش ایجاد می‌شود. به همین دلیل به همه افراد توصیه می‌شود هر چند وقت یک بار اجسام سنگین را از روی فرش جابه‌جا کنند تا ظاهر و جلوه فرش از بین نرود.

بالازدگی تابلو فرش - قالیشویی خوشنام

معرفی یک قالیشویی معتبر

قالیشویی خوشنام کرج با ارائه خدمات باکیفیت در زمینه شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی و خشکشویی مبلمان و تشک خوشخواب به مشتریان توانسته رضایت آن‌ها را جلب کند. با سپردن سفارشات خود به این مجموعه می‌توانید اطمینان داشته باشید که خدمات باکیفیت و قیمت مناسبی دریافت می‌کنید و بدون معطلی می‌توانید سفارشات را تحویل بگیرید.شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰ قالیشویی خوشنام آماده ثبت سفارشات است.

قالیشویی خوشنام کرج مجری ارائه کلیه خدمات قالیشویی و لکه برداری در سراسر کرج و تهران، اگر فرش دوست داشتنی شما دچار لکه‌ی روغن شده است باما تماس بگیرید تا با ماشین آلات بروز و پیشرفته خود این لکه هارا برای همیشه از روی فرش شما حذف کنیم. فقط کافی است با شماره های: ۰۲۱۹۱۰۰۸۶۸۷ و ۰۲۶۳۴۲۱۵۹۹۰تماس گرفته یا فرم سفارش آنلاین خدمات را پر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *